Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Proč je sebepoškozování nejčastějším problémem modelek? Krásná a mrtvá Netolická se s ním prý v pubertě prala také!

Modelky většinou řeší problémy žiletkou.
Zdroj: facebook.com, archiv
+ Další fotografie

Krásná modelka a přítelkyně hokejisty Jakuba Petružálka (29), Kateřina Netolická (†26), kterou našli předevčírem mrtvou v jejím bytě, trpěla depresemi a smutkem, které prý v minulosti řešila – jako ostatní modelky – sebepoškozováním. Tvrdí to některé zdroje bulváru, které hovoří o Netolické jako o dnes už zdánlivě vyrovnané úspěšné ženě, která si ale v pubertě prošla klasickým modelkovským psychopeklem, jež umocnila její epilepsie, kterou trpěla od dětství.

Smutnou pravdou ale je, že sebepoškozováním trpí řada modelek a není divu. Není snad jediné, která by dokázala bez následků snášet nátlak, jenž je na dívky vyvíjen ze strany modelingových agentur, zákulisí práce a „životnímu stylu“.

Spouštěčem psychóz, které mohou vést k sebepoškozování, či sebevraždě (!) může být prakticky cokoli, depresí počínaje a vyčerpáním konče.

Modelky se tak snadno, krom miliardy různých potíží s jídlem, uchýlí k sebepoškozování a smutek a deprese řeší nožem nebo žiletkou. V osudnou chvíli totiž fyzická bolest zakrývá tu psychickou. Nebezpečné je, že pokud si změny nevšimnou blízcí nebo přátelé a dívka není léčena, tak si ubližuje čím dál víc, což jasně vede k neslavným koncům.

Člověk, který trpí, musí okamžitě nastoupit ambulantní léčbu, ve vážnějších případech je na místě hospitalizace. Ani jedno z toho se netýkalo podle přátel Netolické, která ale pravděpodobně zemřela udušením.

Buď jak buď, pokud znáte někoho ve vašem okolí, o němž si myslíte, že trpí sebepoškozováním, neváhejte a oznamte to jeho blízkým. Můžete mu zachránit život.

Související články

Další články