Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

"Prima brácha" Roman Čada pověsil herectví dávno na hřebík: Víme, co dnes dělá!

"Prima brácha" Roman Čada pověsil herectví dávno na hřebík: Víme, co dnes dělá!
Zdroj: Facebook.com, archiv
Měl dobré předpoklady vyrůst z dětského herce v opravdovou filmovou hvězdu. Jenže Romanu Čadovi (56), který dnes slaví narozeniny, umění k srdci nepřirostlo. Prcek z kultovního filmu Můj brácha má prima bráchu pověsil herectví na hřebík a začal se věnovat něčemu úplně jinému. Ve svém oboru, který si nakonec vybral, je velice úspěšný. Dokonce mu náleží jedno významné prvenství!

Roman Čada (56) začal hrát už jako jedenáctiletý. Snad nejvíc se zapsal do pamětí diváků rolí Martina Pavelky, přezdívaného Prcek, v komedii Můj brácha má prima bráchu Měl předpoklady stát se uznávaným hercem, ale k umění nikdy pořádně nepřilnul.

Někdejšímu dětskému herci přijde úsměvné, že ho dodnes lidé na ulici poznávají. "Většinou tedy mají pocit, že mě odněkud znají, ale nedokážou si mě přiřadit," usmívá se Čada.

Po řadě dalších roliček dokonce uvažoval o studiu filmové režie na FAMU. Ale řídil se srdcem, které ho táhlo jinam, a tak umělecké kruhy nadobro opustil. "Šel jsem rovnou na elektrofakultu, kam mě to opravdu táhlo," vzpomíná Čada na léta na vysoké.

Sám si myslí, že je daleko užitečnější jako technik než herec A nejspíš se neplete. V roce 1995 se mu podařilo otevřít první internetovou kavárnu ve střední Evropě. A tento zápal mu vydržel dodnes. Je podnikatelem v oblasti informatiky.

O tři roky později, v roce 1998, si Čada vzal svou současnou manželku. Společně s ní a dětmi si pořídili energeticky úsporný domek. Svůj talent v oblasti techniky jen potvrdil tím, že si ho navrhl sám. Momentálně má Čada další velký sen, a sice našetřit na loď a vypravit se na plavbu kolem světa.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy