Už v neděli se na obrazovky vrací premiérová řada jednoho z nejúspěšnějších českých seriálů posledních let Policie Modrava. Hned v prvním dílu diváci uvidí jednu z nejnáročnějších scén celého natáčení – velikou autonehodu. Jde o velmi zajímavou kaskadérskou scénu, kdy šlo doslova o život. Původně chtěl režisér Jaroslav Soukup, aby auto bylo řízeno na dálkové ovládání, ale vzhledem k náročnosti lokace to nebylo možné. Auto tedy po celou dobu ovládal jeden z našich nejlepších kaskadérů Luděk Jelen, který se mimo jiné podílel i na velkofilmech jako je Kajínek či Johanka z Arcu.

„Bylo potřeba se trefit mezi dva velké stromy, a tak jsem řekl, že si do toho sednu. Nejdříve mi to nechtěli dovolit, ale pak jsme se dohodli,“ prozradil Luděk Jelen. Přípravy na tuto scénu byly veliké – několikaměsíční. Samotné natáčení trvalo skoro celý den a scéna v seriálu má necelých 10 sekund.

„Dohromady to bylo asi 80 metrů letu v autě. Auto letělo vzduchem asi 15 metrů, než dopadlo, a pak se 65 metrů kutálelo. Pak jsem ještě náklaďákem srazil cyklistu a také jednoho cyklistu přejel, ale to uvidí diváci až v dalších dílech seriálu,“ prozradil Jelen.