Zásadní je Zemanův stále nejasný zdravotní stav Už několik měsíců se, hlavně po výroku brněnského politika Svatopluka Bartíka, spekuluje o tom, zda Zeman má či nemá rakovinu. Oficiálně se k prezidentově zdravotnímu stavu doktoři vyjádřili teprve několik dní před volbami. Přiznali, že má Zeman cukrovku, onkologické onemocnění popřeli – jenže to udělali nikoliv na základě vyšetření, ale pouze posudkem starších lékařských zpráv.

2. Aktivita provýchodním směrem Zeman se v oblasti budování přátelských zahraničních vztahů dlouhodobě orientuje na Rusko a Čínu a je mu celkem jedno, co si o tom kdo myslí, nebo co by si přál zbytek země. Pokud se znovu stane prezidentem, bude to pro něj znamenat definitivní posvěcení, že si v tomto směru může dělat, co chce.

3. Zcela nevhodné vystupování Kdyby prezident jakékoliv jiné evropské země dělal jen poloviční ostudu během oficiálních akcí či zahraničních návštěv, co Zeman, sám by rezignoval nebo se alespoň omluvil. Zeman kdysi možná byl bystrým a vzdělaným mozkem, dnes už je ale pouze zatvrzelým starým mužem, který vše balí do buranského hávu.

4. Když Jiří Ovčáček u Zemana začínal, všichni jsme si z něj dělali legraci, byla to taková podivná patlanina Hujera a Spejbla, postavička pro legraci. Postupem času ale smích přecházel a teď už je tahle kreatura vážně k vzteku. Osobní nohsled, který nechápe své pravé místo a náplň svého povolání pojímá velmi po svém.

Zajímá vás poslední a nejpádnější argument, proč volit kohokoli jiného než Zemana? Dočtete se ho na g.cz