Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Přemýšlíte, jestli se vydat cestou vegetariána? Tady máte 4 důvody, proč dál jíst maso

Přemýšlíte, jestli se vydat cestou vegetariána? Tady máte 4 důvody, proč dál jíst maso
Zdroj: profimedia.cz
Lidé jedli maso odjakživa a nikoho by nikdy nenapadlo, že by ho snad jíst neměl. Člověk je totiž všežravec a na náš jídelníček maso prostě patří. Nejíst ho je vlastně proti přírodě. I přes to je mezi námi hodně vegetariánů, kteří maso do pusy prostě nevezmou. Ať už je to kvůli tomu, že je to právě v módě, nebo soucítí se zvířaty a jsou přesvědčení, že maso nepotřebují. Člověk ale maso potřebuje. Podívejte se na 4 důvody, proč ho jíst.

1. Maso je prostě dobré

Můžete jíst pořád jen saláty, ale není nad to, dát si pořádný steak A ať si každý říká, co chce, pochutnáte si na něm mnohem víc než na misce plné ředkviček. Zelenina vám stejně začne za chvíli lézt krkem a budete po ní mít pořád hlad. Určitě tak dostanete chuť na pořádný flák masa.

2. Zavržení společností

Pokud se chystáte s kamarády grilovat, jako vegetarián tam můžete trochu trpět. Možná si ugrilujete lilek, ale co si budeme povídat, to není ta pravá grilovačka. Zelenina se totiž griluje jenom v doprovodu s masem.

3. Zvířata už nezachráníte

Když si budete říkat, že maso prostě jíst nebudete, a stanete se vegetariánem proto, abyste zachránili zvířata, dobře si to rozmyslete. Myslíte si, že každým odepřením si masa zachráníte jedno zvíře, ale ono stejně zemře kvůli někomu jinému. Takže tento boj je zbytečný.

4. Nikdy se pořádně nenajíte

Člověk sice bez masa přežije, ale co je to za život? Pořád musíte vymýšlet, co budete jíst, jste nuceni si vařit a omezuje vás to. Musíte pořád nahrazovat bílkoviny, které maso obsahuje. A kde vezmete vitamín D nebo B12? Možná tak když před spaním sníte kilo droždí. Je to také hodně časově náročné. Stojí vám to tedy za to?

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy