Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Překvapení ve finále X Factoru: Vyhrál multitalent Bažík! Češi byli za nazdárky!

Překvapení ve finále X Factoru: Vyhrál multitalent Bažík! Češi byli za nazdárky!
Zdroj: Prima FTV
+ Další 3 fotografie

Poslední kolo X Factoru je za námi a s ním zřejmě i tento formát jako takový

Finále, které se, stejně jako celá show, nesetkalo s velkým zájmem diváků, však stálo za to. Do „TOP six“ se po několika měsících dřiny probojovali Katarína Ščevlíková, Tibor Gyurcsík, Matěj Vávra, Peter Bažík, Joy$, Ricco a Claudia

Jako první nastoupila před nažhavené publikum a porotu Ondřejova (31) svěřenkyně Katarína Ščevlíková – vystřihla hit Little Party Never Killed Nobody, a to s jí vlastní energií a drivem. A opět jí to velmi slušelo, a tak se Sisa snažila z Ondry dostat odpověď na její otázku, zda on může za tu přeměnu, která se s Katkou udála. Celeste sice řekla, že jí z Katčina zpěvu nepadla „sánka“, nicméně Ondra se vyznal z toho, že pro něho je Katka vítězkou celé této soutěže a nečekal, že někoho takového vůbec potká.

Jako druhý zazpíval jediný Čech, Matěj Vávra z týmu Celeste a nevzal si žádné malé sousto – Earth Song od Michaela Jacksona, což příliš nezvládl, ale oproti očekávání nedostal čočku! Jako první se chopil slova Ondra a podle něho to Matěj „dal jak pán“ a byl to jeho nejlepší výkon v X Factoru! Chválila i Sisa, Oto dokonce také! „Z tebe pod koučováním Celeste vyrostla osobnost! Já ti gratuluju a zajímáš mě jako umělec!“

To bylo ale od sympatického Čecha vše, dál nepostoupil, nutno říct, že zaslouženě.

Dámské trio Joy$ se předvedlo se songem Diamonds od Rihanny. Sisa s Celeste sice vytýkaly intonaci, nicméně ocenily, jak moc to dívkám sluší. Oto připomenul, že ony měly nejtěžší situaci a zvládly se s ní poprat.

Celeste uvedla svého dalšího svěřence Tibora Gyurcsíka, který si troufnul na Skyfall od Adele! Výběr této písně se mu povedl, nejkrásnější píseň bondovky ocenili zejména Ondřej a Oto: „Výběr této písničky hodnotím na jedničku s pěti hvězdičkami!“

Ricco a Claudia vsadili na francouzštinu a opět nešlápli vedle! Naléhavost a emotivnost písně Je suis malade Lary Fabian dostala jejich podáním ještě většího naplnění a standing ovations, včetně poroty, byly více než zasloužené! Podle Ondřeje to bylo nejkrásnější vystoupení X Factoru!

Jako poslední vystoupil v první části večera Peter Bažík, jediný zástupce z týmu Sisy tento večer. A Peter se nejdříve předvedl za bicími! Samotný zpěv hitu Locked Out Of Heaven pak porota ohodnotila jako skvělou show multiinstrumentalisty, který pokaždé překvapí.

Z šestice posledního soutěžního večera však mohla do finále postoupit jen trojice. Před oznámením vítězných tříd zazpíval ještě Richard Müller, který vystoupil se skupinou Fragile. A postoupili Ricco a Claudia, Peter Bažík a Tibor Gyurcsík! Se zbylými třemi se bratislavská Incheba Aréna rozloučila a došlo k tomu nejnapínavějšímu – konečně přišlo velké finále!

Po krátkých rozhovorech s porotci začalo druhé kolo tohoto večera, vlastní finále! Hlasování bylo stopnuté a Pyco vysvětlil, že bude zahájeno až po všech duetech. V prvním se představili Peter Bažík se Sisou, ve druhém Ricca a Claudia, k nimž mezi publikem přirapoval Oto a na pódiu tančil a roztleskával! Byla to nelehká pozice, ale zvládl ji. Celeste to okomentovala slovy směrem k Otovi: „Keď jsi vyšel na javisko, ja som zomrela! Toto bylo cool!“ Tibor s Celeste bravurně zvládli Say Something a jejich podání doplněné o video bylo opravdu neskutečnou dávkou emocí. Pokud nějaký kouč v duetech někomu hodně pomohl, tak to byla právě Celeste! Jakmile tato dvojice skončila, odstartoval Pyco hlasování a další část večera se nesla v duchu již známého Rozhodnutí, nicméně pro tento večer mělo zcela jinou hodnotu – a to 200 000 eur, které čekají na vítěze!

Výsledky byly velmi těsné, jak ukázal graf, a hlasování bylo omezeno na tři minuty, jemuž vyměřený prostor hlídala časomíra. Na třetím místě skončil Tibor Gyurcsík, o první místo tedy soupeřili Ricco a Claudia proti Peterovi Bažíkovi. Ten jako první zazpíval svou úplně poslední finálovou píseň. Vítěz však může být jen jeden a tím je Peter Bažík! Ricco a Claudia skončili na druhém místě!

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy