Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Překonala strach i bolest! Rebekah přišla při útoku na Bostonský maraton o nohu. Teď se znovu postavila mezi závodníky a zvítězila!

+ Další 4 fotografie
Dne 15. dubna 2013 spáchal Džochar Carnajev teroristický útok na tradiční Bostonský maraton. Zemřeli 3 lidé a dalších 264 závodníků utrpělo zranění. Život se změnil také dívce jménem Rebekah Gregory. Exploze jí vážně zranila levou nohu. Lékaři nakonec rozhodli, že řešením je amputace pod kolenem. Jenže Rebekah se nevzdala. Po dvou letech se znovu postavila na start závodu, který jí přinesl tolik bolesti.

V roce 2013 se postavila na start Bostonského maratonu a nemohla tušit, že účast na tradičním závodě jí změní život.

Rebekah Gregory je jednou z obětí čečenských bratrů Džochara a Tamerlana Carnajevových, kteří odpálili improvizovanou bombu složenou z tlakových hrnců a ložiskových kuliček.

Rebakah měla vážně poraněnou levou nohou, lékaři se snažili o zázrak, ale nakonec rozhodli, že dívka musí podstoupit amputaci.

Američanka původem z Texasu byla několik dní psychicky na dně. Jenže je to bojovnice a rozhodla se, že se vrátí zpět do života. Že prostě chce a musí.

Našla si trenéra, který je také po amputaci nohy, a spolu se začali připravovat na velký závod.

„Dnes je ten den, kdy se mi vrátil můj život,“ napsala v pondělí v den konání maratonu na svůj Facebook a šla bojovat.

Běžela jeden krátký úsek spolu se svým trenérem. Zvládla necelých 6 kilometrů, ale doběhla do cíle. Když proťala cílovou pásku, snímalo ji několik kamer.

Poklekla, líbala zemi a pak začala plakat. Dokázala zvítězit nad bolestí a strachem.

Džochar Carnajev momentálně čeká, zda bude odsouzen k trestu smrti, nebo dostane doživotní trest.

Související články

Další články