Počasí je jako na houpačce a mrazy nás trápí už dlouhé týdny. Posledních pár dní se ale oteplilo a teploty klesaly jen lehce pod nulu. Pokud jste si mysleli, že nás mrazy definitivně opustily, tak vás zklameme. O víkendu bude zase pořádná zima a teploty klesnou až k minus 16 stupňům.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, potrápí nás mrznoucí mlhy a sníh. Během dne se budou teploty pohybovat mezi minus 4 stupni a nulou. Při malé oblačnosti můžou vyšplhat až na 2 stupně.

V pátek bude jasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Čekat můžeme i sněžení. V noci bude pořádná kosa, takže si opět připravte přímotopy. Teploty totiž klesnou až k minus 15 stupňům. Během dne ale teploty vyšplhají i nad nulu. Budou se pohybovat mezi 2 a minus 2 stupni. Při mlze a nízké oblačnosti můžou klesnout až k minus 5 stupňům.

V sobotu bude ještě chladněji než v pátek. Bude jasno, místy zataženo nízkou oblačností. Očekávat můžeme i mrznoucí mlhy a bude slabě sněžit. V noci teploty klesnou opět hluboko pod nulu. Budou se pohybovat mezi minus 12 až minus 16 stupni. Během dne ale vyšplhají až k minus 2 stupňům.

V neděli bude jasno až polojasno, místy zataženo nebo mrznoucí mlhy. Očekávat můžeme i slabé sněžení. Během dne bude přibývat oblačnosti, později nás ale potrápí mrznoucí déšť nebo sněžení. V noci bude pořádně mrznout, teploty klesnou k minus 16 stupňům. Během dne se teploty budou pohybovat mezi minus 1 a plus 3 stupni. Od příštího týdne by se mělo oteplit a teploty klesnou „jen“ k minus 10 stupňům.