Tento týden by měl být podle meteorologů nadprůměrně teplý. Takže se můžete těšit na to, až vytáhnete plavky. Čekají nás totiž ohromná vedra, a tak se můžete slunit někde u bazénu nebo rybníka. Odpolední teploty se totiž v týdnu dostanou až nad tropických 30 stupňů. Čeho se ale jen tak nezbavíme, je déšť. Bude pršet mnohem víc, než je obvyklé na konci června.

Zítra začíná astronomické léto. Velmi teplé počasí by mělo vydržet i následující měsíc. Zítra se výrazně oteplí, ale teploty dosáhnou maximálně 24 stupňů, na východě až 28 stupňů. Můžeme čekat i přeháňky nebo bouřky.

Ve středu se začne výrazně oteplovat. Teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 stupni. Teploty se tedy budou držet ještě pod tropickou třicítkou. Tropy k nám přijdou ve čtvrtek, kdy teplota dosáhne až 30 stupňů. Měli byste tak vyrazit k vodě a letošní první tropy si pořádně užít. Nezapomeňte se ale chránit pokrývkou hlavy, toto sluníčko bývá zrádné, tak ať nedostanete úpal.

V pátek se už teplota přehoupne přes magickou třicítku. Očekává se až 32 stupňů. Zároveň by mělo být polojasno, jen místy můžeme očekávat přeháňky nebo bouřky. Počasí se ale vydaří a mělo by vydržet i o víkendu. Takže můžete vyrazit na výlety, k rybníku nebo na koupaliště. Bude totiž až neuvěřitelných 33 stupňů. Takže počasí bude stát rozhodně za to.