Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Prasáctví, nebo příroda? Ženy si přestávají mýt vlasy šamponem. Co používají místo toho?

Prasáctví, nebo příroda? Ženy si přestávají mýt vlasy šamponem. Co používají místo toho?
Zdroj: facebook.com

Obrat zpátky k přírodě je teď hrozně v módě a pronikl i do kosmetického průmyslu. Ženy se snaží používat výrobky z přírodních ingrediencí a některé přestávají používat kosmetiku úplně.

Ve světě je teď novým trendem nemýt si vlasy šamponem. Světem stále hýbou diskuse o tom, zda jsou parabeny, sulfáty a jiné obsažené věci pro vlasy nebezpečné. Žena jménem Lucy Aitken to vyřešila po svém. Vlasy si myje jenom vodou už dva roky a stala se hlavní propagátorkou stop šamponům.

A musíme uznat, že její vlasy vypadají skvěle. Lucy se k zahození šamponů rozhodla, když si přečetla studii o tom, že ženy do sebe dostanou 515 chemických látek denně.

Nejtěžší pro ni ovšem bylo zvyknout si na novou vůni vlasů. "Jsme tak zvyklé na umělou vůni vlasů z různých šamponů a kondicionérů, že nám naše přírodní vůně přijde protivná. Ale já jsem si na to zvykla," tvrdí.

A co ženy používají místo šamponů?

1. Jedlá soda - tradiční náhrada šamponu, čistí vlasovou pokožku, aniž by odstraňovala přirozené oleje z vlasů.

2. Jablečný ocet - alternativa ke kondicionéru. Postará se o lesk vlasů a obnoví přirozené pH.

Můžete si udělat také svůj vlastní šampon, který můžete použít třeba jednou za dva týdny. Smícháte med, vejce, kokosový olej a mléko a pořádně tím hlavu vydrbete. Samy jsme zvědavé na výsledek, asi v redakci ozkoušíme a dáme vědět.

Jestli chcete mytí vlasů bez šampónů opravdu vyzkoušet, nesmíte se leknout začátků. Vlasy se budou čím dál tím víc mastit, protože byly dlouho navyklé na šampony. Tahle fáze trvá tak šest týdnů.

Co na tento nový trend říkáte?

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy