Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Praktiky Dlouhovlásky: Salon místo omluvy přišel s obviněním maminky

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 15 fotografií
paruka
Maminka nemocné Zuzanky dostala od salonu Dlouhovláska paruku, údajně ze zaručeně pravých vlasů. Za pomoci redakce eXtra.cz a odborníků z laboratoře VŠCHT se podařilo nevyvratitelně prokázat, že paruka je ve skutečnosti z umělých vláken. Dlouhovláska ovšem, místo aby se paní Tůmové za svou chybu omluvila, tak na ni zaútočila.

Některé kroky, které učinil salon Dlouhovláska poté, co redakce eXtra.cz zveřejnila reportáže týkající se falešné paruky vydávané za pravou, lze stěží pochopit. Salon v čele s Petrou Valentovou a Petrem Štálem nejprve vytrvale zatloukal a majitelé dál tvrdili, že paruka je stoprocentně z pravých vlasů. Jenže redakce eXtra.cz nechala paruku otestovat odborníky z VŠCHT a ti jednoznačně prokázali, že jde o umělou hmotu, která se mimo jiné používá na výrobu svetrů nebo markýz.

V tom momentě začala Dlouhovláska otáčet. „Tehdy jsme s výrobou paruk začínali a paruky jsme dávali vyrobit několika externím vlásenkářkám – později jsme zjistili, že docházelo ke krádežím a výměně vlasů. Tedy selhání jednotlivců, se kterými již nespolupracujeme,“ rozpomněli se najednou, jak se mohlo stát, že je paruka pro Zuzanku Tůmovou falešná jak pětník.

Tak nějak by člověk čekal, že po tomto odhalení se Dlouhovláska paní Tůmové přinejmenším omluví a život půjde dál. Salon se namísto toho rozhodl na maminku nemocné sedmileté holčičky útočit. Ve svém vyjádření Petra Valentová nařkla paní Tůmovou, že ekzém, který se holčičce po nošení paruky udělal, souvisel asi s léčbou její nemoci. A že se paní Tůmová snaží na případu dcery zviditelnit.

Ve stejném duchu pak Dlouhovláska pokračovala v komentářích na facebooku s tím, že to paní Tůmová dělá pro slávu a peníze. „Je otázkou, zda maminka holčičky stála o popularitu nebo dostala nějakou kačku na dovču za trochu hraní před kamerou,“ stojí v komentáři Dlouhovlásky. Což je samozřejmě čirý nesmysl. Stejně tak jako nazývat věděckou expertizu překrucováním faktů, jak se Dlouhovláska snaží naznačit. Komentářů se na stránkách Dlouhovlásky objevuje mnoho, ty kritické tam ovšem mají jepičí život,neboť jsou salonem nemilosrdně mazány.

„Nikdy jsem od nich nebyla upozorněna na to, že by mohlo dojít k nějakým záměnám paruk na základě krádeží,“ komentuje celou situaci sama Gabriela Tůmová. „Navíc jsme všechny formy agresivní léčby odmítli, protože Zuzanka byla tehdy hrozně malá. Proto paní Valentová ve svých tvrzeních ohledně nemoci nemá pravdu,“ říká paní Tůmová, která rovněž kategoricky odmítla, že by se na případu své dcery chtěla zviditelnit.

PRVNÍ ČÁST REPORTÁŽE JSME PŘINESLI ZDE

ROZHOVOR S PODVEDENOU MAMINKOU JSME PŘINESLI ZDE

VÝSLEDKY ODBORNÉ EXPERTIZY PARUKY PRO ZUZANKU TRPÍCÍ ALOPECIÍ JSME PŘINESLI ZDE

ZKUŠENOSTI S DLOUHOVLÁSKOU POPSALA I DALŠÍ NESPOKOJENÁ MAMINKA

STÍŽNOSTI NA SALON DLOUHOVLÁSKA SE MNOŽÍ

MAJITELKA DLOUHOVLÁSKY PŘIZNÁVÁ, ŽE DOCHÁZELO KE KRÁDEŽÍM A ZÁMĚNÁM VLASŮ

JAK REAGOVALA PANÍ TŮMOVÁ NA NOVÁ ZJIŠTĚNÍ O DLOUHOVLÁSCE

Máte zkušenosti s darováním vlasů či podobnou charitou a zažili jste při něm nestandardní situace? Kontaktujte nás na redakce@extra.cz.

Související články

Další články