Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Práce pro vás: NASA hledá dobrovolníky, kterým zaplatí 100 tisíc měsíčně za ležení v posteli

Ležet sedmdesát dní v posteli a hrát hry? Někomu se to může zdát jako
snadný způsob přivýdělku.

Také patříte k těm, kteří rádi tráví večery rozvalení na pohovce při sledování televize nebo vám stačí zírat do počítače a „gamesit“? Jestliže jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, mohli byste se hodit odborníkům z NASA.

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku totiž pořádá nábor dobrovolníků, kteří budou po dobu sedmdesáti dnů ležet v posteli a vědci na nich budou zkoumat účinky beztíže na lidský organismus. Vyvolení za dny sladkého nicnedělání dostanou 5 tisíc dolarů měsíčně, tedy v přepočtu asi 100 tisíc korun.

Studie bude probíhat v Johnson Space Centre v Houstonu, kde bude hrstka vybraných vykonávat běžnou denní aktivitu a během toho budou vědci sledovat činnost jejich organismu. Poté stráví 70 dnů v posteli, kde budou mít šestnáct hodin denně světlo a osm hodin denně tmu. Při tom budou moci hrát počítačové hry, sledovat televizi, číst knihy, prohlížet internet a stravovat se tak, aby si udrželi svou váhu. To vše během ležení.

Jediným okamžikem, kdy se budou sledovaní moci pohybovat, budou chvíle, během kterých budou zjišťovány změny v kostech, svalech nebo v krevním oběhu.

Po uplynutí sedmdesáti dnů pod dohledem sledovaní podstoupí čtrnáct dnů trvající kúru zaměřenou na obnovu těla. I když se může zdát, že si díky této práci člověk lehce vydělá, procházka růžovým sadem to rozhodně nebude.

Související články

Další články