Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Pozor, tahle fotka není pro slabé povahy: Ten chlap je vážně hrdina!

Kurt se odvážné fotky nebojí.
Zdroj: Facebook.com
Pokud chceme v dnešní době varovat lidi před čímkoli, je nejsnadnější rozvinout debatu, vyvolat protest či zveřejnit fotku na sociálních sítích. Přesně k takové formě výstrahy se rozhodl čtyřiačtyřicetiletý Brit Kurt Jewson. Přijde vám jeho forma prezentace vhodná, nebo jeho gesto zavrhujete?

Kurt Jewson zveřejnil na Facebooku fotografii pouze ve spodním prádle a šlo mu o to zachytit, jak vypadá mužské tělo s vývodem. Kurt chtěl touto cestou varovat před zanedbáním prevence rakoviny prostaty, kvůli které musí po zbytek života přečkat s vývodem. Jeho fotografii sdílelo přes 206 000 lidí, a tak se zdá, že se mu jeho forma prevence rakoviny prostaty povedla.

O této nemoci je potřeba neustále mluvit, protože ne náhodou je rakovina prostaty nejčastějším mužským onemocněním a problémem je, že prvopočátek nemoci je téměř bez příznaků. Pokud se ovšem na zákeřnou rakovinu přijde včas, lze ji zcela vyléčit a pokračovat v kvalitním životě. Rozhodně nejčastěji se nemocnými stávají muži kolem 50. roku života, což ovšem neznamená, že se o sebe pánové do 50 nemají starat. Důležité je provádět samovyšetření a dnes je i možnost koupit si domácí test, který rakovinu prostaty odhalí.

Britovi zůstal vývod jako památka na těžký boj, který s rakovinou prostaty sehrál, a jak sám zmiňuje, šlo mu předejít. Od tohoto činu si muž slibuje, že donutí muže k tomu, aby nepřehlíželi příznaky a nezanedbávali samovyšetření. Rozhodně není od věci navštívit lékaře se sebemenším problémem, jde přece o náš život.

Kurt na onemocnění začal přicházet v roce 2014, kdy si povšiml, že má v moči krev, což ještě nemusí nutně znamenat rakovinu. S tímto problémem šel ihned k doktorovi, který mu ovšem diagnostikoval infekci a ujistil ho, že se tento problém zanedlouho spraví. Krev v moči sice vymizela, ovšem nedbalost lékaře přinesla Britovi krutý úder. Krev v moči byl jeden z prvotních příznaků rakoviny prostaty, a pokud by Kurtova krev prošla rozborem na onemocnění, přišlo by se na něj včas. Bohužel nemoc rok nato postoupila a výsledkem je vývod a nyní musí muž podstoupit další operaci a chemoterapie, což se s běžným životem opravdu neslučuje.

Kurtův příběh je tak děsivý, že stojí za zamyšlení a rozhodně za zvýšenou péči o sebe. Nepřehlížejte příznaky a nezanedbávejte prevenci, odměnou za to vám bude vaše zdraví a šťastný život, a to se vyplatí!

Související články

Další články