Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Potvrzeno: V Istanbulu úřadoval Islámský stát! Zemřelo 9 Němců

Atentátník byl příslušníkem Islámského státu.
+ Další 2 fotografie
Při teroristickém útoku v Istanbulu dnes přišlo o život devět Němců. Sebevražedný atentátník byl příslušník Islámského státu a pocházel ze Sýrie. Stále není jasné, jestli je pachatel zahrnut do počtu mrtvých. Dalších patnáct osob utrpělo zranění.

Turecký premiér Ahmet Davutoglu vyjádřil telefonicky soustrast německé kancléřce Angele Merkel. Ta prohlásila, že terorismus opět ukázal svou krutou a nelidskou tvář. Mezi zraněnými jsou i peruánští občané a jeden Nor. Mezi zraněnými ani oběťmi nejsou žádní Češi.

Podle tureckého vicepremiéra Numana Kurtulmuse atentát spáchal 28letý syrský občan, kterého se podařilo identifikovat, přestože jeho tělo bylo rozmetáno na kusy. Útok páchal ve jménu Islámského státu. Na internetu kolují fotky z okamžiku útoku. Exploze nastala v 10:18 hodin místního času.

Turecká vláda útok ostře odsoudila. Německé ministerstvo zahraničí vyzvalo své občany, aby se nezdržovali na místech, kde se shromažďuje větší množství lidí. Zároveň také varovalo, že se v Turecku mohou očekávat další teroristické útoky.

České občany varuje mluvčí ministerstva zahraničí Lagronová. Neměli by se pohybovat na místech, kde je hodně lidí, a doporučuje registraci jejich pobytu v zemi. V Istanbulu se nachází v současné době asi 200 Čechů, polovina z nich je ve městě s cestovními kancelářemi. Ty se teď snaží svoje klienty kontaktovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články