9:30 – Princezna Diana a Dodi al-Fayed snídají na jachtě Jonikal v Sardinii.

12:00 – Milenci se z jachty přesouvají na místní letiště Olbia.

13:34 – Odlétají soukromým letadlem do Paříže. Zdroj z letiště informuje francouzské novináře, kteří jsou v pohotovosti.

15:20 – Letadlo přistává v Paříži na letišti Le Bourget. Pár vyzvedává řidič Philippe Dourneau. Mezitím přilétá další soukromé letadlo, kde je šéf ochranky pařížského hotelu Ritz a Dianin pozdější řidič Henri Paul. To má zmást novináře, aby se Diana a Dodi dostali nepozorováni do sídla Windsor.

16:35 – Pár se ubytovává v hotelu Ritz v nejluxusnějším apartmá. Diana jde ke kadeřníkovi a vybírá dárky pro prince Harryho k narozeninám.

19:00 – Milenci jsou na cestě do Dodiho luxusního bytu.

21:30 – Diana a Dodi chtějí na romantickou večeři a rezervují si stůl v restauraci Chez Benoit. Na místě ale zjistí, že v okolí už číhají fotografové, a vracejí se zpátky do Ritzu, kde mají soukromí.

21:50 – Kvůli zájmu novinářů se nemůžou najíst v místní restauraci a jídlo si nechají odnést do svého apartmánu.

22:07 – Do hotelu se vrací šéf ochranky Henri Paul, kterému měla skončit pro ten den služba a tráví čas v lobby baru. Lady Di a Dodi ho později osloví, zdali je může ještě po večeři v bezpečí odvézt do Dodiho bytu blízko Champs-Élysées. Henri Paul souhlasí.

00:17 – Lady Di s Dodim končí večeři a zadním východem utíkají do přistaveného auta. Před hotelem čeká mercedes, kterým původně přijeli. Vstoupí do něj dvě ukryté postavy a auto odjíždí. Opět má jenom zmást fotografy a pravý pár ujíždí od zadního vchodu hotelu. Několik paparazzi se ale nenechalo oklamat a rychle začnou pronásledovat správné auto.

00:20 – Pravá Diana s Dodim vyjíždějí od hotelu Ritz.

00:23 – Auto se dostává do osudného tunelu de l'Alma. Rychlostní limit je 80 km/h, Henri jede až 110. Mercedes naráží do bílého fiatu, přetočí se a narazí do zdi. Dodi al-Fayed i Paul jsou na místě mrtví.

00:26 – K autu přiběhne doktor, který byl svědkem nehody a projížděl ve svém autě okolo. Začíná okamžitě s první pomocí a volá záchranku.

00:28 – 00:30 – Do tunelu přijíždí policie a okamžitě zatýká fotografy.

00:32 – Na místo doráží sanitka. Fotografové nepřestávají fotit detaily nehody.

00:54 – Francouzské zpravodajské agentury informují o tom, že Diana má vážná zranění a že během nehody zemřel minimálně jeden další člověk.

01:25 – Lady Dianu se konečně daří dostat zpod auta a je převážena do nemocnice. Mezitím už prodělala jeden infarkt.

01:55 – Ambulance s Lady Di zastavuje na pět minut, lékaři jí vpichují adrenalin.

02:06 – Diana se konečně dostává do nemocnice. Dvě hodiny trvá otevřená masáž srdce, kterou prodělává.

03:23 – První zprávy v médiích jsou opatrné. Diana prý utrpěla pouze otřes mozku, má zlomenou paži a stehenní kost.

03:47 – Princ Charles telefonuje ostatním členům královské rodiny a informuje je o nehodě Diany. Tiskový mluvčí agentury Reuters se nechce vyjadřovat. „Víme o této strašné nehodě, ale zatím očekáváme další detaily.“

04:00 – Princezna Diana je lékaři oficiálně prohlášena za mrtvou.

04:59 – Nemocnice svolává tiskovou konferenci. Oficiální příčina úmrtí: Srdeční zástava. Tou dobou o její smrti informují už všechny zpravodajské agentury světa.