Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Poslední hodiny Františka Rajtorala před sebevraždou: Fotbalista napsal dopis na rozloučenou!

+ Další 3 fotografie
V neděli večer otřásla světem fotbalu tragická zpráva. Talentovaný František Rajtoral spáchal v 31 letech sebevraždu. Hrál od začátku sezony v Gaziantepsporu, našli ho oběšeného v jeho tureckém bytě.

Bývalý fotbalový reprezentant František Rajtoral trpěl psychickými problémy, únavovým syndromem a nové zemi prý neměl žádné kamarády. Navíc se s ní rozešla přítelkyně, což také nesl velice těžce.

Rajtoral odešel do Turecka, tam se ale psychických problémů zbavit nedokázal. Silně věřící kluk dělal na všechny dojem velkého smíška a pohodáře, ve skutečnosti ho ale sžíraly psychické problémy. Spoluhráči věděli, že je velmi labilní. Když nemohl hrát kvůli zdraví, tak to těžce nesl.

Psychickými problémy ale Rajtoral trpěl již při angažmá v Ostravě. Podle spoluhráčů už tehdy uvažoval o sebevraždě a minimálně jednou se k ní odhodlal. Tehdy mu pokus o ukončení života nevyšel. Pak odešel do Plzně, kde zažil velkou sportovní slávu.

Jeho poslední angažmá bylo v Turecku. Rozchod a nedostatek kamarádů v cizí zemi se na něj podepisovaly čím dál tím víc. Jeho sebevražda je sportovním tématem číslo 1 i v Turecku, kde o případu píšou místní média.

Podle zpravodajského webu gaziantepgunes jeho spoluhráči nepostřehli, že by se k něčemu takovému český obránce chystal. „Před deseti nebo patnácti dny chtěl volno. Prý si potřeboval v Česku vyřešit nějaké problémy. Jinak se vždy choval jako naprostý profesionál. Všichni v týmu ho měli rádi,“ řekl vedoucí mužstva Mustafa Kizil. Tři dny před jeho sebevraždou od něj také měla odjet současná přítelkyně, která se vracela do České republiky.

Podle tureckých médií po sobě František zanechal dopis na rozloučenou psaný v češtině. Jeho obsah je dosud neznámý.

V klubu začali mít podezření ve chvíli, kdy se Rajtoral nedostavil na trénink. Dorazili k němu domů. Dveře prý byly zavřené, ale uvnitř se svítilo. „Až policie nám řekla, co se stalo. Je nám to strašně líto,“ dodává Kizil.

Kapitán týmu, ve kterém František Rajtoral hrál, je zděšený. „Nevím, co k tomu říct. Jsme zničení. Ztratili jsme kamaráda. Upřímnou soustrast rodině,“ říká Elyasa Süme.

Související články

Další články