Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Popálené čínské dívce vypěstovali novou tvář unikátní metodou: Přímo na jejích prsou

Xu Jianmei se mohla usmát poprvé za 12 let.
Zdroj: Profimedia.cz

Oheň ji znetvořil, když jí bylo teprve pět. Doslova neměla žádný obličej, nemohla se usmát, skoro jíst nebo mluvit, děti se jí bály. Po dvanácti letech ale dostalo tohle děvče z malé čínské rybářské vesnice šanci na nový život.

Doktoři ji totiž vzali na průkopnickou operaci transplantace, kdy jí obličej doslova vypěstovali na jejích ňadrech. Na hruď jí transplantovali kus cévy z nohy, poté ji pod kůži do míst, kde byla céva, vložili tkáňový expander, díky němuž bylo místo pro vytvoření dostatku nové kůže pro její obličej.

Xu Jianmei (17) poté strávila osm hodin na operačním stole a lékaři ve městě Fu-čou jí zrekonstruovali celou vrchní část obličeje, vrátili jí víčka, ucho, upravili popálenou bradu. Xu tvrdí, že se konečně po dvanácti letech může poprvé usmát a vůbec je to pro ni jako nový svět, protože sama si svoji tvář v pěti letech vůbec nepamatuje.

Normálně by taková operace šla do milionů a rodiče Xu Jianmei by si ji nemohli nikdy dovolit, ale protože se jednalo o pionýrskou metodu, nemocnice si za dlouhotrvající zákrok nebude účtovat ani korunu.

Související články

Další články