Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Pomlouvání je sice ohromně zábavné, ale také vysoce návykové. Máme pro vás 5 dobrých rad, proč byste s ním raději neměli začínat!

Drbu, tedy jsem!
Zdroj: profimedia.cz

Pomlouváme rádi a často. Smějeme se u toho, bavíme tím sebe i vás a jde nám to opravdu dobře! Vytváření drbů je jednou z nejlidštějších vlastností a kromě tepelného upravování potravy je to jedna z věcí, čím se odlišujeme od šimpanzů.

Problém je jen v tom, že pomlouvání je vysoce návyková záležitost. Jakmile s ním jednou začnete, bude pro vás mnohem snazší zbavit se například desetileté závislosti na cigaretách nebo na Mozartových koulích.

Proto jsme pro vás sepsali 5 rad do života, proč byste se téhle lidské radosti měli raději zavčasu vyhnout.

1. Epidemie

Pomlouvání je vysoce toxické a šíří se rychlostí blesku. Jakmile se do něj jednou namočíte, rázem se stanete i jeho obětí. Jestliže tedy vyšlete do světa drb, karmické zákony vám brzy naservírují nějaký peprný zase o vás. Ocitnete se v začarovaném kruhu, ze kterého není úniku, a následky nezmírníte ani pravidelnými vysokými dávkami vitaminu C.

2. Ztráta důvěry

Jedním z problémů, které vám neprofesionální drbání může přinést, je fakt, že se vám lidé přestanou svěřovat. Pokud chcete být opravdový expert na sbírání drbů, musíte si je dlouhou dobu nechávat jen sami pro sebe, abyste neohrozili svou důvěryhodnost. Jakmile dotyčný ztratí pojem o tom, co vám řekl nebo neřekl, můžete informace teprve vyslat do světa. Udržet drb stojí ale léta odříkání a dřiny.

3. Soudní výdaje

To, že může některé nevinné klevetění vést až k soudním sporům, víme z praxe. Zkrátka se v dobré vůli o někoho lehounce otřete a hned u dveří stojí pošťačka s obálkou s pruhem v ruce. Než se začnete věnovat drbům profesionálně, měli byste si spočítat, jak vysoký je váš backup, abyste případné výdaje zaplatili. A věřte, že pod milion takové tahanice většinou nejdou.

4. Zvyk je železná košile

Jak už jsme naznačili v úvodu článku, pomlouvání je opravdu návykové. Jakmile s ním jednou začnete, už se ho nejspíš nikdy nezbavíte. Je to jako silná droga. Chcete další a další. A o abstinenčních příznacích nemluvě…

5. Negativní energie

Mnoho lidí má bohužel utkvělou představu o tom, že drby škodí, a berou je tedy jako zlo, které vládne světu. Měli by si raději uvědomit jejich pozitivní dopady pro společnost! Ale v tomhle čeká lidstvo ještě dlouhá cesta. V budoucnu se tedy nejspíš dočkáme, že kromě toho, že nám přestanou růst osmičky a pubické ochlupení, budeme drby brát pozitivně a s láskou.

Do té doby se ale této činnosti raději vyhněte. Stále totiž bohužel platí heslo: „Pravda je blbost, trpíme jako Hus!“

Související články

Další články