Co když vyrazíte na dovolenou a fotíte se před Eiffelovou věží jako desetitisíce dalších lidí, vylepšili byste takovou fotku tím, že se před věží svléknete? Máte na to málo odvahy? Naštěstí (nebo naneštěstí) jsou někteří, kterým odvaha nechybí, a přesně to dělají. A na internetu tak vzniká zcela nový fenomén – nahý turismus.

Princip je naprosto jednoduchý. Stačí se prostě svléknout u nějaké světové památky, nechat se vyfotografovat a pak ten výtvor vystavit na internet, nejlépe na nějakou sociální síť. Jenom raději ne na Facebook, pokud je na té fotce vidět nějaký orgán. To Mark Zuckerberg nemá rád.

Existuje na Facebooku už několik skupin, které se nahým turismem zabývají, a například cestovatel Adam Duritz se rozhodl nahý turismus propagovat na svých cestách po Jižní Americe, kterou dokumentuje. Ano, jak jistě tušíte, pokud na odkaz kliknete, čeká vás mužská nahota. V Peru.

Není to tak dávno, co skupina turistů natočila dvojici nahých lidí pobíhajících po Machu Picchu, což jen dokazuje, že to začíná být docela rozšířená zábava.

Tak kam jedete nazí tento rok?!