Lidé žijící v okolí barů a klubů v centru Prahy si dlouhodobě stěžují na porušování nočního klidu. Radní proto zvažují, že jejich stížnosti vyslyší tím, že omezí provoz místních podniků.

Dokážete si představit, že byste dennodenně zavírali bar, a přitom byli skvěle vyspaní na druhý den? My tedy ne… Obáváme se však, že tentokrát nejde o úplnou utopii. Radní Prahy 1 totiž už vznesli návrh vyhlášky, která by nařídila zkrátit otevírací dobu do desáté večerní. Vedle omezení otevírací doby plánuje Praha 1 také zákaz umisťování restaurační předzahrádky podnikům, se kterými jsou kvůli hluku dlouhodobě problémy.

Ačkoliv se z tohoto návrhu ježí vlasy nejednomu majiteli či provozovateli nočního klubu, o peníze by koneckonců přišlo i město. Na druhou stranu bychom tak možná do naší metropole přilákali mnohem více turistů, protože bychom se tak stali naprostým evropským unikátem!

Praha – v 10 se tu chodí spát. Praha – už je jenom most a Hrad…

Naši milí radní, kdybyste si zase s něčím nevěděli rady, neváhejte se na nás obrátit, my vám rádi pomůžeme… Nakupte ve velkém špunty do uší a klapky na oči a posílejte obratem za každou další stížnost! S pozdravem, ti, kteří rádi zavírají kluby kolem 10 dopoledne.