Minulý týden Českem otřáslo video dvou mladých dívek v autě, které porušovaly předpisy a natáčely se u toho. S přibývající rychlostí vozu stoupal dívkám v krvi adrenalin a náramně si to užívaly. Video se objevilo na Facebooku jako live stream, takže mohl každý na této sociální síti vidět smrt takřka v přímém přenosu.

Nejdříve si zpívaly a poté začala řidička nebezpečně nabírat rychlost. „Samý zákazy, neřeším zákazy,“ říká a místo řízení se věnuje mobilu. Spolujezdkyně sleduje, kolik lidí je sleduje a pořád je natáčí. Jenomže o pár minut později končí legrace a dívka křičí „hej, kolik jedeš? ty p*čo, ty p*čo…“ a video končí nehodou. Je vidět, že se auto převrátí a mobil dotyčné vypadne z ruky. Následuje jenom děsivé ticho.

Podle médií najely na obrubník a poté do protihlukové dřevěné stěny. Jednu z dívek musel transportovat do nemocnice vrtulník. I přes snahy lékařů zraněním podlehla.

Zjišťovali jsme, jak daleko jsou vyšetřovatelé. Pořád prý čekají na výsledky pitvy.

„Žádné novinky nejsou, bude to záležitost minimálně na několik měsíců. Výsledky soudní pitvy zatím nejsou k dispozici a vyšetřování si převzala kriminální policie,“ uvedla tisková mluvčí mostecké policie nprap. Ludmila Světláková pro eXtra.cz.

Osudem dívek momentálně žije celé Česko. Smrt mladé Nikol byla velice tragické a na Facebooku se objevují dojemné komentáře, stejně tak jako nechutné a černé vtipy. Druhá dívka se nechází v nemocnici a je mimo ohrožení života.