V neděli odpoledne byly nalezeny dva kufry s částmi ženského těla přibližně 70leté ženy. Zarážející ale bylo, že v kufrech chyběla hlava. Nebylo ji tak možné identifikovat. Policie začala prohledávat celé jezero s domněním, že najde hlavu ženy.

To nejhorší je ale teprve čekalo. Další den našli na stejném místě tělo muže, který se utopil. To, co měl k sobě přivázané, nedokázal nikdo pochopit. Byly to betonové bloky a v jednom z nich byla zalitá chybějící hlava ženy.

Podle všeho se jednalo o vraždu a sebevraždu, kdy muž z německého Frankfurtu zavraždil svoji ženu a pak se šel sám zabít. Muž nejdříve ženu uškrtil, její tělo naporcoval, dal do kufrů a hodil do jezera. Ženě uřízl hlavu, kterou do kufrů nedával. Hlavu zazdil do betonu, který k sobě přivázal a šel se utopit.

Části těla i oblečení z kufru byly převezeny na soudní lékařství univerzity v Salcburku. Na mužském těle nebyly viditelné žádné známky násilí. Je tedy stoprocentní, že se muž zabil sám. Podle policie jde o takzvanou rozšířenou sebevraždu. Pitvy mrtvých ve forenzním ústavu v Salcburku ještě nebyly dokončeny, toxikologická studie stále probíhá.

Totožnost zemřelých zatím není známa. Otázkou ještě zůstává, jak se muž dostal s ostatky ženy k jezeru. „Auto je ve hře, ale to je ještě jedna z nevyřešených otázek,“ řekl vyšetřovatel Mitterlehner. Doba smrti ženy se předpokládá na Vánoce a Nový rok. Muž zemřel později.