Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Pokud jste koupili tohoto lososa, jde vám o zdraví! Je v něm listerióza

Máte ho doma i vy?
Zdroj: SZPI
Je to smutné, co všechno se najde v jídle, které by mělo být zdravé. Inspekce stáhla z prodeje lákavě vypadajícího uzeného lososa. Našla se v něm nebezpečná listerie, která způsobuje infekční onemocnění listeriózu. Na závadnou potravinu upozornil web aktualne.cz.

Prodejny Albert musely stáhnout z prodejen uzeného lososa, ve kterém Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla listerii, která způsobuje nebezpečné infekční onemocnění listeriózu.

Společnost Ahold, která prodejny Albert provozuje, se svým zákazníkům omluvila a celý problém řeší s dodavatelem. Výrobcem je polská společnost Almar a dovozcem je firma Procházka z Roudnice nad Labem.

„Zákazníkům se velice omlouváme. Pokud si výrobek zakoupili, mohou jej ve kterémkoliv z našich obchodů vrátit a při prokázání účtenky dostanou zpět peníze. Celou situaci řešíme i s dodavatelem, který zjišťuje, jak mohlo k pochybení dojít,“ uvedl mluvčí společnosti Jiří Mareček.

Listerióza je infekční onemocnění a příznakové jevy se podobají chřipce. Je problémem především pro lidi se sníženou imunitou, píše aktualne.cz.

Související články

Další články