Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Pohřeb fenomenálního režiséra Jiřího Krejčíka (†95): Podívejte se na 10 fotografií ze smutečního obřadu. Kdo slavný se přišel rozloučit?

Pohřeb fenomenálního režiséra Jiřího Krejčíka (†95): Podívejte se na 10 fotografií ze smutečního obřadu. Kdo slavný se přišel rozloučit?
Zdroj: herminapress.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií

Minulý pátek 9. srpna zemřel ve věku pětadevadesáti let režisér a scénárista Jiří Krejčík Dnes dopoledne proběhlo v kostele Sv. Vojtěcha na Novém Městě pražském poslední rozloučení. Na místo dorazily desítky přátel a příbuzných, někteří se ani do kostela nevešli.

Podle blesk.cz nad rakví požehnali zemřelému herci Jan Kačer a Petr Kostka. Mezi dalšími známými osobnostmi nechyběli Carmen Mayerová, Tereza Kostková s manželem Petrem Kracíkem, Olga Sommerová, Eliška Balzerová, Nina Divíšková, ředitel České televize Petr Dvořák, Juraj Jakubisko nebo Jan Potměšil.

Mezi nejznámější režisérova díla patří například protektorátní drama Vyšší princip, Svatba jako řemen, Pension pro svobodné pány či Božská Ema. Krejčík si dokonce střihl i několik menších rolí, jako byl třeba žrout Karel v Menzelově filmu Slavnosti sněženek nebo doktor Stárek v Hřebejkově filmu Pelíšky.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy