Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Podsvětí se směje Jonákovi: Tvář mu neprostřelili omylem, bylo to schválně! Víme, za co dlužil!

Podsvětí se směje Jonákovi: Tvář mu neprostřelili omylem, bylo to schválně! Víme, za co dlužil!
Zdroj: ČT
+ Další fotografie

Ivan Jonák, soudem usvědčený ženovrah, kterého má národ za hrdinu, je pro současné pražské podsvětí, jak se zdá, spíše pro smích.

Podle ve zločineckém prostředí vysoce postaveného zdroje eXtra.cz je Jonák jakýmsi Jánošíkem jen pro širokou veřejnost, ale pro galerku nepředstavuje a vlastně nikdy nepředstavoval žádnou autoritu, natož někoho, kdo je hodný jakéhokoli respektu.

"Ivan je pro nás hloupá nula, která nikdy nic nedokázala. Vrcholem bylo, když ze sebe tehdy dělal chudáka, který s prostřelenou dr*kou utekl popravčí četě, ale oni ho přitom střelili jen proto, že dlužil doplatek za smrt Ludviky," říká náš člověk s tím, že o vině Jonáka v podsvětí nikdy nikdo nepochyboval a ani nepochybuje.

"To jen lidi mají rádi báchorky o nevinnejch. Ivan je vlastně chudák, co nic nemá, a jak jsme viděli lidi, kteří na něj čekali před věznicí, ani mít nebude!"

Jonák vešel ve známost krátce po revoluci, kdy založil z peněz své manželky Discoland Sylvie a po městě páchal různá alotria. V roce 1994, krátce před rozvodem, ale byla ve svém stánku s ovocem na sídlišti v Praze 10 za bílého dne zastřelena Jonákova manželka. Policie za šest měsíců obvinila v souvislosti s činem deset mužů, mezi nimi i Jonáka. Ten se ocitl okamžitě ve vazbě s obviněním, že vraždu své ženy objednal a zorganizoval.

Motivem byl podle obžaloby majetkový prospěch, protože s manželkou vlastnil Discoland.

Při prvním jednání se soudu stejně jako při posledním líčení nepodařilo prokázat, že by si vraždu třiačtyřicetileté Jonákové objednal skutečně Jonák. Podle závěrů soudu se nabízely i jiné verze včetně té, že smrt Jonákové se mohla hodit i někdejšímu společníkovi obou manželů Němci Helmutu Hugeovi.

Soud měl naproti tomu za prokázané, že vrahem podnikatelovy ženy byl najatý střelec Jiří Tokár a poslal jej do vězení na třináct let. Nejvíc si ale odseděl Jonák, nad jehož kladením věnců na hrob zavražděné manželky a řeči o nevinně reaguje dnešní podsvětí jen kroucením hlavou.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy