Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Podrobný chorobopis Karla Gotta: Co všechno Slavík prodělal, než mu našli rakovinu?

Karel Gott si za poslední dobu prošel spoustou bolesti.
Zdroj: herminapress.cz
Zpráva o tom, že Slavík Karel Gott bojuje s rakovinou mízních uzlin, zasáhla celý národ. Jenže zpěvák se potýkal se zdravotními problémy už delší dobu, jeho chorobopis by vydal na stohy papíru. Co všechno trápilo nemocného Karla?

Už si za svůj život opravdu vytrpěl dost. Nejoblíbenější zpěvák za poslední léta byl u doktorů pečený vařený. Jednou ho trápila záda, podruhé zas kyčel. Ale nikdy si nestěžoval, vždy chtěl potěšit své fanoušky a šel i přes bolest. Až krutá rakovina ho dostala do kolen a musel všechny své závazky kvůli chemoterapii přerušit.

Co se všechno událo v životě Karla Gotta? Co stojí v jeho chorobopisu?

Výměna kyčle. V únoru roku 2005 musel podstoupit operaci kyčle. Noha ho totiž již několik let trápila, ale pod kudlu nechtěl, radši „zobal“ utišující léky. Jenže pak už bolest byla tak neúprosná, že se objednal na vyhlášenou mnichovskou kliniku, kde mu zaručili rychlou rekonvalescenci, a povedlo se. Brzo byl opět fit. „Musel jsem pak chodit, sedět, ležet, pořád to střídat. Noha nesměla být v klidu,“ prozradil Mistr a brzy opět skotačil na pódiu.

Přetržený přední zkřížený vaz. Na dovolené v Thajsku v březnu 2009 si chtěl asi dokázat, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Lezl po horolezeckých cestách, jenže nešikovně uklouzl, narazil kolenem do karabiny a přetrhl si přední zkřížený vaz. „Bolelo to naprosto příšerně. Budu na sebe muset být opatrnější,“ přiznal si sám sobě Karel.

Zánět dásní. Ještě téhož roku, co se zranil na dovolené v Thajsku, ho v září začaly zlobit zuby. Musel podstoupit operaci, protože jeho pusa byla nateklá jak meloun a nemohl ani zpívat. Ale po zákroku se brzy otrkal a zas bez bolesti mohl otvírat pusu.

Zranění při sexu. Netrvalo dlouho a Slavík opět musel navštívit nemocnici. V březnu 2010 si přivodil zranění při jinak dost slastném pohybu – při sexu. Nerozumně jsem provozoval velmi rozumný sport. Prostě se mi to stalo při sexu," přiznal barvu Karel. Jak se mu to ale mohlo stát? „V důsledku prudkých pohybů došlo k poranění okolního svalstva a jeho úponů kolem umělého kloubu,“ prozradili lékaři.

Trápily ho ploténky. Krátce po postelovém úrazu se podrobil operaci vyhřezlé ploténky. Ta už byla nutná, doslova to bylo za pět minut dvanáct. Ty bolesti od páteře nedaly zpěvákovi ani spát. Musel k tomu zrušit i práci v Mnichově a v Hamburku.

Opět bolesti zad. V lednu 2012 podstoupil další operaci páteře, tentokrát ale tajně. Karel nechtěl, aby veřejnost pořád poslouchala, že má zdravotní problémy. Není mu příjemné, že je to stále četnější," sdělil Blesku zdroj z Gottova okolí.

Srdeční arytmie. Letos v červnu vyplývá na povrch, že má Slavík problémy se srdcem, musel být převezen do pražského IKEMu. „Dostal jsem prášky, které mi zabraly, takže vše už je v pořádku,“ řekl Karel, ale své pracovní tempo nezvolnil, což byla obrovská chyba. Do IKEMu se znovu vrátil, ale v dost špatném stavu. A tam se zjistilo po operaci náhlé příhody břišní, že bohužel onemocněl rakovinou mízních uzlin.

Nebylo toho málo, co musel Karel překonat, ale zvládl to. Proto pevně věříme, že opět s velkou vervou a bojovností se popere i s tak silným protivníkem, jakým je rakovina. Celý národ drží Mistrovi palce, aby se co nejdříve uzdravil.

Související články

Další články