Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Podívejte se na našich 10 absolutně nejlepších televizních seriálů roku 2013

Kdepak, tady Ordinaci v růžové zahradě a Ulici nenajdete.
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií

Sice jich několik u nás vůbec není vysílaných, ale dneska se přeci televizní seriály nesledují jenom dabované na TV Nova, ne? Pokud jste některé z těchto seriálů neviděli, doporučujeme ihned nechat všeho, co děláte, a rychle si je sehnat. Zaručujeme, že nevyjdete z domova, než je dokoukáte.

10. The Americans

Tenhle seriál se dívá na docela normální americkou rodinku, která si žije svůj život na předměstí. Je tu ale jeden docela zásadní zvrat – není to docela normální americká rodinka. Je totiž období studené války a ta dvojka jsou tajní ruští agenti, kteří neustále žijí v nebezpečí odhalení. Každý díl je díky tomu jako nejlepší špionážní filmy.

9. Broadchurch

Jednoho dne je na pláži u menšího britského města nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny. Jelikož se tu všichni znají se všemi, zpráva hluboce zasáhne nejen jeho rodinu, ale celé město. Kdo to mohl udělat a není to někdo, koho všichni znají? Dvojice detektivů se dává do depresivního pátrání a rozuzlení vás bude šokovat, i když čekáte něco šokujícího. Tohle je prostě skvostná ukázka prvotřídní britské kriminálky.

8. Orphan Black

Když se řekne „kanadské sci-fi“, většina lidí si začne představovat nějakou podřadnou produkci vysílanou na AXN Sci-fi v dopoledních hodinách. Orphan Black je sice kanadské sci-fi, ale takové, jaké tu už dlouhá léta nebylo. Jde totiž o seriál, který se zabývá morálními a etickými otázkami ohledně klonování lidí a tím, jak takové věci dopadnou na identitu osoby. Herečka Tatiana Maslany tu úžasně hraje 10 různých rolí. Jestli si za tohle neodnese nějakou cenu, není tu žádná spravedlnost!

7. Orange is the New Black

Jak by to asi vypadalo, kdyby se docela obyčejná hubená blondýnka dostala na 15 měsíců do vězení? Přesně to mapuje tento seriál založený na memoárech ženy, které se něco takového přihodilo. Ačkoli je to seriál o ženské věznici, je to senzační mix komedie a dramatu se srdcem, jak se tak říká.

6. Rectify

Daniel Holden byl 17 let ve vězení za znásilnění a vraždu mladičké dívky. Původně dostal za svůj čin trest smrti, ale díky novým DNA důkazům byl propuštěn. A tenhle emocionálně nabitý seriál ukazuje, jak se k němu začne po propuštění chovat okolí, jeho rodina a i on sám, protože si pořád nejsme vůbec jistí, zda svůj čin opravdu udělal, nebo ne. Při sledování budete mít každou minutu pocit tísně a deprese. To zvládnou jen ty nejlepší filmy… a teď už i seriály.

5. Masters of Sex

Seriál vychází z biografie doktora, který jako první začal vědecky zkoumat lidskou sexualitu, což bylo v té době naprosto nemyslitelné a hodně kontroverzní. Skvělé herecké obsazení v čele s Michaelem Sheenem a Lizzy Caplan (která je dost odvážná a docela se tu předvádí – tím myslíme svlečená, samozřejmě) dokazuje, že tady nepůjde jenom o sex, ale také o lidi. No, ale pár zábavných experimentů s archaickými vibrátory tu samozřejmě také je.

4. Les Revenants

Moc často se nestává, aby se nějaký francouzský seriál zařazoval mezi ty vůbec nejlepší, ale Les Revenants mezi ně rozhodně patří. Je o skupině lidí, kteří jsou již dávno po smrti, ale nějakým záhadným způsobem se vrátili mezi živé. Jak si s tím poradí pozůstalí? A co oni sami? A proč se, sakra, vlastně vůbec vrátili? Neustále nevíte, co se v každé další sekundě stane, a když skončí jeden díl, hnedka musíte vidět další. Jenom škoda, že další rozuzlení bude až v roce 2014!

3. House of Cards

Když se spojí herecká hvězda Kevin Spacey s jedním z nejlepších režisérů současnosti Davidem Fincherem, jednoduše nemůže vzniknout nic podřadného. House of Cards cynicky ukazuje, jak to funguje ve světě vysoké politiky, a je tam spousta věcí, která se dá z americké vysoké politiky velice snadno převést i do našich končin. Spřádají se tu pavučiny vztahů, vydírání, dokonce i politické vraždy. Prostě stará dobrá politika!

2. Hra o trůny (Game of Thrones)

Není příliš mnoho fantasy seriálů, ve kterých se tvůrci rozhodnou hned v první řadě zavraždit největší kladnou postavu. A už vůbec není příliš fantasy seriálů, kde by v jedné sérii vyvraždili v podstatě zbývající kladné postavy během jedné epické scény. O Red Wedding se mluvilo více než o kterékoli jiné scéně v jakémkoli seriálu. Už proto by si Hra o trůny zasloužila být mezi desítkou nejlepších. Hra o trůny tu ale není kvůli jediné scéně. Každá pasáž a každičký dialog tu má nějaký smysl a účel. Tohle prostě není „obyčejné“ fantasy.

1. Perníkový táta (Breaking Bad)

Tenhle seriál začínal dost nenápadně. Byl o prostém učiteli chemie, kterému doktoři najdou rakovinu, a jelikož chce před svou smrtí zaopatřit svou rodinu, rozhodne se svých znalostí využít a vařit nejkvalitnější perník na trhu. A tím perníkem rozhodně nemyslíme sladkost, ale drogu. Zatímco první série byla nevinná hříčka, s dalšími a dalšími sériemi jsme viděli, jak se z toho učitele postupem času stává drogový velmistr podsvětí a to, jak mu vlastně tohle všechno ničí rodinu. Neexistuje seriál, který by měl takhle brilantně propracovaný vývoj postav. Proto nepatří Breaking Bad jen mezi nejlepší seriály roku. Řadí se mezi nejlepší seriály všech dob.

Související články

Další články