Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Podívejte se do skutečných míst, kde se odehrává moderní verze Sherlocka! Máme pro vás průvodce!

Podívejte se do skutečných míst, kde se odehrává moderní verze Sherlocka! Máme pro vás průvodce!
Zdroj:
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie

Všichni v poslední době sledují Sherlocka z britské BBC, kde právě skončila třetí řada. Moderní Sherlock se prostě hodně povedl a má obrovský počet fanoušků. A určitě jsou mezi vámi i tací, co by se docela rádi podívali, kde se Sherlock natáčí. Není problém. Letenky do Londýna jsou od nás docela levné a tady máte místa, která byste rozhodně neměli propásnout!

1. Piccadilly Circus z každých úvodních titulků

V každých úvodních titulcích je kousek z Piccadilly Circus, stejně jako záběry na Big Ben, London Eye a řeku Temži. To jsou takové ty klasické turistické destinace, kam se podívá každý v Londýně. Na Piccadilly Circus se ale odehrávala i část epizody The Great Game.

2. Dům Sherlocka na 221B Baker Street

Nechoďte na Baker Street. Seriál se natáčí v 187 North Gower Street v části města zvané Camden. Jenom předstírají, že jde o skutečnou Baker Street, tedy slavnou ulici Sherlocka Holmese. Když ale vejdete dovnitř, neocitnete se v bejváku slavného detektiva. Ten vznikl ve filmových studiích, bohužel.

3. Bazén, kde došlo ke střetu s Moriartym

Konec první sezóny a počátek druhé se odehrává u bazénu, kde se Sherlock a Watson setkají tváří v tvář s Moriartym. Scéna se natáčela v Bristol South Swimming Pool.

4. Nahý Sherlock v Buckinghamském paláci

Samozřejmě, nahý Sherlock Holmes se nemohl procházet po skutečném Buckinghamském paláci. Tyto scény se natáčely v Goldsmith's Hall

5. Hrob Sherlocka

Sherlockův hrob má být podle seriálu na londýnském hřbitově, ale scény se natáčely jinde. Konkrétně na hřbitově St. Woollos ve městě Newport ve Walesu.

6. Luxusní bejvák Charlese Augustuse Magnussena ze třetí řady

Ano, skutečně tohle místo existuje! Budova stojí, jmenuje se Swinhay House a nachází se v North Nibley. Má i vlastní webové stránky

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy