A je to tady.

Poté, co se na nejpodivnějšího vdovce všech dob Pepu Rychtáře (56) chystá česká policie, v Itálii přichystali jemu a několika českým novinářům další soud, který má přímou souvislost s loňským výletem Josefa a jeho tiskového doprovodu po tehdejších stopách Ivety Bartošové.

Během něho se Rychtář dobýval do historické budovy a páchal další rošťárny, až vytočil „Associazione per la tutela del patrimonio culturale“, tedy instituci, která chrání italské památky.

Podle dobře informovaného zdroje eXtra.cz navrhne právník protistrany pokutu 100 tisíc euro a 3 měsíce vězení pro lidi, kteří spáchali trestný čin. A jaký to v tomto případě je? Jde především o incident, který se stal na panství hraběte Domenika Martucciho (37), jehož rodina v případu hraje zásadní roli.

„Všechno záleží na tom, jak se k tomu u soudu postaví moje maminka. Myslím, že je na čase, aby ti, kdo byli přítomni události ze dne 12. 7. 2013, řekli pravdu o tom, co se doopravdy stalo. Proto oficiálně nabízím těm, kdo jsou jmenováni v přiložených dokumentech, přímou konfrontaci se mnou v živém přenosu v televizi příští týden a pevně věřím, že kdo má čisté svědomí, konfrontace se nezalekne. Je čas, aby pravda vyšla najevo! Pro Ivetu a její rodinu! Je čas na spravedlnost!“ sdělil nám k věci Martucci, který se chystá vystoupit se zásadním prohlášením v pořadu Prásk! televize Nova příští čtvrtek.

Spolu s Rychtářem také v této kauze figuruje i pětice českých novinářů, kteří budou zřejmě muset do Itálie přijet leccos vysvětlit.

Co všechno ještě hrabě chystá? To ukáží příští dny.