Banksy je v podstatě legenda. Něco jako Fantomas, Robin Hood a Zoro v jednom. Do teď nikdo nevěděl, jak vypadá ani jak se jmenuje. Dnes dopoledne se ale díky londýnské policii vše změnilo! Největší streetartový a graffiti umělec všech dob je odhalen!

Otázka kdo je vlastně Banksy trápila jeho fanoušky po celém světě už dlouhých jedenáct let. V roce 2011 se dokonce na serveru eBay objevila dražba Banksyho pravé identity. Server aukci prodávajícímu zrušil, ačkoliv nejvyšší příhoz byl jeden milion dolarů!

Dnešním dnem byla identita Banksyho odhalena. Zjistilo se, že se jedná o Paula Hornera (35), který se narodil v Liverpoolu v Anglii. Tuto informaci už BBC potvrdil Banksyho PR manažer Jo Brooks.

Banksy byl zatčen v noci se skupinou pěti dalších umělců. Byl jediný, který u sebe neměl doklady. Policie vtrhla do ateliéru, ze kterého viděla skupinu vycházet, a našla tam pas a doklady Paula Hornera. Momentálně je držen ve vazbě na základě obvinění z graffiti, veřejného vandalismu, odporu při zatýkání, praní špinavých peněz a údajně také zločinného spolčení a vydírání.

Podle posledních informací se ale zřejmě jedná o hoax, takže Banksyho tvář pro nás nadále zůstane záhadou.