Až do letošního US Open měla na grandslamových turnajích smůlu. Nikdy nepřešla přes 3. kolo. Jenže vše se v New Yorku zlomilo. Přijela do něj ve skvělé formě, když nenašla přemožitelku v Cincinnati, a dokázala konečně prorazit na jednom z turnajů, které dělají kariéru.

Po osmifinálové výhře nad domácí Venus Williams totiž dnes dokázala potvrdit roli favoritky ve čtvrtfinále a zdolala Chorvatku Anu Konjuh (18) po strojově přesném výkonu ve dvou setech 6:2, 6:2.

„Miluji New York, je úžasné, že jsem tady v semifinále, je to můj oblíbený turnaj. Soupeřka ale určitě umí zahrát lépe. Klíčem k úspěchu byl určitě servis a rychlý break v 1. setu, chodila jsem si pro vítězné údery a hrála jsem tak, jak bych hrát měla,“ hodnotila Plíšková svůj výkon a životní úspěch v pozápasovém rozhovoru.

Tak doufejme, že Karolína ještě na turnaji neřekla poslední slovo a třeba se pokusí dostat do finále. Tam vede cesta pravděpodobně přes největší favoritku turnaje Serenu Williams, která ale ještě musí zvládnout čtvrtfinále proti Simoně Halep.