Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Planeta brouků! Podívejte se, kde řádí mraky létajícího hmyzu

Tak tohle jste ještě neviděli! New Orleans doslova zaplavili okřídlení termiti. Obyvatelé tohoto amerického města museli mít pocit, že se ocitli uprostřed natáčení laciného béčkového hororu. Pro lidi, kteří trpí fobií z hmyzu, představovaly mraky milionů termitů ztělesnění jejich nejhorší noční můry. Mnozí propadali záchvatům paniky a byli-li nuceni opustit bezpečí svých domovů, chodili po ulicích zahalení do moskytiér.

Termiti se obvykle rojí už začátkem května. Chladnější teploty v kombinaci se sušším vzduchem však způsobily, že letos si dali trochu na čas. Pak to ovšem stálo za to. Termiti lezli po reflektorech aut, lampách veřejného osvětlení a dokonce se snažili proniknout i do osvětlených domů.

Tento druh termitů se do USA dostal během II. světové války z Dálného východu a velmi rychle se zde zabydlel. V období rojení král i královna dostanou příležitost uplatnit svá křídla, ale jsou schopni uletět pouze omezenou vzdálenost (několik stovek metrů), než klesnou k zemi. Tisíce z nich tak zemřou, aniž by se jim podařilo nalézt vhodného partnera.

Neworleančané měli však i jeden důvod k radosti – termiti jsou totiž považování za skutečnou delikatesu, která podle některých názorů chutná stejně dobře jako humr. Stačilo prostě otevřít okno a sbírat…

Související články

Další články