Takový konec snad nikdo nečekal. Šestatřicetiletá účetní Lenka si vysnila dovolenou v Egyptě. Bohužel se z ní nevrátila živá. Na pláži ji napadl muž, který ji několikrát bodl do těla. Měla řezné a bodné rány hlavně na vrchní části těla.

Její zranění se ale na první pohled nezdála vážná. Vypadalo to, že Lenka bude převezena do Česka, kde se do pár týdnů zotaví úplně. Jenomže ve stabilizovaném stavu zůstala pouze do pondělí. Poté se začal její zdravotní stav prudce zhoršovat.

Její tělo pohltila infekce a žena se dostala do stavu klinické smrti. Následně zemřela. Do této doby nebylo jasné, zda pitva proběhne v Česku nebo v Egyptě. Nakonec soudní lékař rozhodl, že se pitva uskuteční v Egyptě. Čeští lékaři nyní čekají na její výsledky.

Mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová ČTK informovala o tom, že protokol, kde jsou popsány příčiny smrti, bude předán soudu. „V příštích dnech podáme oficiální nótu, abychom pitevní zprávu dostali,“ sdělila Lagronová.

Zároveň dodala, že převoz těla je naplánován na začátek příštího týdne. Informoval o tom server TN.cz. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se nechal slyšet, že chce přesně vědět, co se událo na pláži.