Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová (27) se ozvala po třech dlouhých měsících od zákeřného útoku, který na ni spáchal dosud neznámý pachatel.

„Čas letí a já jsem se vám chtěla ozvat. Jsou to už tři měsíce od útoku a já vám chtěla dát vědět, že pracuji tvrdě na rekonvalescenci. Stále vám ale nemůžu říct, kdy se vrátím. Tenis je ale pro mě obrovskou motivací a co jsem pryč, jsem zjistila, jak moc miluji výzvy,“ píše optimisticky naladěná Petra fanouškům. Momentálně se Petra zotavuje na Kanárských ostrovech v klubu La Santa.

„Změnily se perspektivy mého života, dělám vše pro to, abych dostala na kurtu druhou šanci. Děkuji, že stojíte při mně, a doufám, že se brzo uvidíme!“ pokračovala.

Petra už nějaký ten čas kvůli svému poranění na ruce nehraje a kvůli tomu padá směrem dolů v tenisovém žebříčku WTA. Dnes je tato bývalá světová dvojka na patnáctém místě žebříčku. To vzhledem k její absenci na tenisových kurtech není až taková tragédie.

Kdo by si myslel, že na Petru světový tenis zapomněl, je na omylu. Lze dokonce skoro až s jistotou říct, že si její návrat přeje více lidí než návrat hříšnice Marie Šarapovové, která se na kurty vrací po své obří dopingové aféře.