Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Petr Kramný má za sebou týden u soudu. Nepřiznal se. Co to znamená pro vývoj procesu?

Petr Kramný se nepřiznal. I když je pod obrovským tlakem.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Policie je přesvědčena, že Petr Kramný během letní dovolené v Egyptě zavraždil svou manželku Moniku a dceru Klárku. Čeští patologové tvrdí, že to udělal pomocí elektřiny. Jenže jak přesně? A kde? V koupelně? Na posteli? Každopádně Petr Kramný se zatím nepřiznal. Ti, kteří počítali s tím, že to tzv. zabalí, musí čekat dál. A nezdá se, že by se Kramný k tomu chystal. Co to znamená?

Veřejnost byla zvědavá, v jaké formě se Petr Kramný dostaví k soudu. Měl za sebou dlouhotrvající vazbu a před sebou nepříjemné vyhlídky. Čekal ho týden u soudu, kde proti němu stála zkušená soudkyně Renata Gilová. Navíc věděl, že ho předem odsoudila většina Čechů.

Kramný se ale často usmíval, ukázal nový sestřih a hlavně se nepřiznal. Je pod obrovským tlakem, ale vinu stále odmítá. Co to znamená? A jaký to bude mít vliv na pokračování procesu?

Jsou v podstatě tři možné důvody, proč to Kramný nepoložil.

Buď je to ledový, tvrdý hráč a dohraje svou roli až do konce. Nikdy vinu nepřizná a bude se odvolávat k vyšší instanci, dokud mu to česká justice umožní.

Nebo dokázal hrůzný čin vytěsnit. Vyhnat ze svého podvědomí. Udělal to, ale zapomněl na to.

A pak je tu ta třetí možnost. Se kterou rozhodně nepočítá státní zástupce Vít Legerský ani kriminalisté. Se kterou počítá jen matka a pár nejbližších přátel. Že někde ve vyšetřování se stala chyba a Kramný mluví pravdu. Tato možnost by mohla být považována za nesmyslnou, kdyby Česko právě nesledovalo také případ Lukáše Nečesaného.

Ale vraťme se k tomu, že Kramný se nepřiznal. V rozhovoru pro Blesk říká: „Zvraceli jsme a měli průjem. To je holý fakt. Už jenom v teoretické rovině by bylo hloupé vraždit elektřinou a předstírat nevolnost. Proč jsem tedy po tom, co jsem měl holky údajně zabít proudem, neodešel na bar či do města a netvrdil, že jsem je již našel mrtvé. Vše mám podle obžaloby připravené. Proč jsem si nenachystal toto? Nechápu, jak jsem mohl manipulovat s těly, když jsem byl dávno mimo pokoj. Nevím, proč byl pokoj tak rychle uklizen. Nevím, proč tam nepřijeli také naši policisté zjišťovat, co se stalo. Taky jsem dosud nevěděl, že znalci mohou psát posudky od stolu, aniž by si jeli ověřit správnost svého tvrzení na místo,“ to jsou Kramného nepříjemné dotazy.

Proti Kramnému stojí výsledky české pitvy. Také egyptský lékař vzkázal, že pitvu neudělal pořádně a souhlasí s českými patology. Podle znalců nesedí časové údaje událostí osudného dne tak, jak je Kramný popisuje. Navíc nikdo nevěří, že manželství bylo idylické.

Máme tak motiv k činu – žárlivost a strach z opuštění.

Máme způsob úmrtí – zásah elektřinou.

Nemáme vražednou zbraň, neznáme mechanismus.

Neznáme přesné místo, kde Monika a Klárka zemřely.

A nemáme Kramného přiznání.

Zdá se, že to P.K. na 99 % udělal. Bylo by těžké ho propustit bez trestu. Už jen ty vlasy a nepříjemný obličej, že? Jenže odsoudit ho je zatím také fuška.

Každopádně soudkyně Renata Gilová může být relativně v klidu. Ať vynese jakýkoliv soud, někdo se odvolá. To soudy vyšší instance už musí postupovat opatrněji.

A pak je tu ještě možnost, že to Kramný položí příští dny a nedočkavé veřejnosti konečně sdělí, proč a jak vyvraždil svou rodinu. Uvidíme. Detektivka zatím nekončí.

Související články

Další články