Jákl nezve k sobě domů jen tak někoho. Na návštěvu jeho luxusního dvoupodlažního bytu chodí pouze dobří přátelé, a tak moc lidí neví, jak vlastně režisér bydlí. Petr nyní odhalil svoje soukromé fotky, kde se fotí s jeho hvězdnou oblohou a hollywoodským úsměvem. V českých domácnostech to není běžná dekorace. Když byla premiéra hororu Ghoul ve Spojených státech, Petr si všiml takové oblohy přímo v sále a nemohl z ní spustit oči. Zaujala ho natolik, že si ji přál mít i doma, ať to stojí cokoliv. Za hvězdnou oblohu dal údajně skoro 50 000 korun.

Autorem oblohy je pan Martin Falc. „Na stávající povrch stropu se ručně kreslí a maluje fluorescentními ekologickými barvami s přírodním pigmentem, ten má schopnost vstřebávat světlo a nabíjet se sám od sebe, tedy po setmění svítí. Pokud se nedostává přírodního světla, zde přichází na řadu speciální UV lampa, která dobíjí také,“ vysvětluje sám autor hvězdného stropu.

„Petr si objednal, abych mu namaloval dva dětské pokoje. Zajímalo ho především to, jestli ve dne budou vypadat stropy tak jako dříve. Když jsem mu vysvětlil, že ve dne na stropě není nic vidět a světla mají navíc relaxační účinek, tak si přiobjednal namalování stropů ještě do dvou ložnic,“ dodal pan Falc.

Malba u Petra trvala několik hodin. Jeho děti se díky tomu i naučily hezky poznávat Velký vůz nebo planety. V České republice se hvězdné stropy pomalu dostávají do rodin, ale například v USA je to veliký hit.

„Většinou jsem padnul do postele, zavřel oči a spal. Od té doby, co mám nad sebou hvězdný strop, tak ještě nějakou dobu koukám na hvězdy a spí se mi stejně dobře jako pod širákem. Navíc s dětmi hvězdy různě počítáme a tím se většinou samy uspí,“ řekl Petr Jákl.

Petr Jákl se nyní připravuje na dva velké filmové projekty. Stále nic nechce prozrazovat, ale je možné, že do léta nám blíže představí, co opět chystá. Šušká se, že se brzy začne natáčet velkofilm Jan Žižka.