Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Peče celá země: Porotkyně Mirka van Gils Slavíková dobyla sladký svět

Peče celá země: Porotkyně Mirka van Gils Slavíková dobyla sladký svět
Zdroj: instagram
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
soutěž
Porotkyně pořadu Peče celá země Mirka van Gils Slavíková procestovala půl světa, aby dosáhla svého snu. Nakonec se jí to podařilo a obdržela nejvyšší cukrářský titul. Teď bude sama hodnotit amatérské pekaře a pekařky v české verzi oblíbené britské reality show.

Ušla dlouhou cestu, aby se dostala tam, kde je dnes. Rodačka z Plzně Mirka van Gils Slavíková (58) začínala jako cukrářka v Praze. Do restaurace Moskva nastoupila v roce 1984 a později přesídlila do hotelu Alcron. Praha pro její nadání a schopnosti byla ovšem malá, rozhodla se tedy vycestovat do zahraničí.

Putování po zahraničí

Před revolucí v roce 1989 emigrovala do Německa Odtamtud odcestovala do Jihoafrické republiky a usídlila se v Johannesburgu, kterému se mimo jiné přezdívá Město zlata. Vedla tam místní cukrárnu a připravovala národní dezerty Koeksister. Jenže zatoužila po návratu domů, a tak se vydala autem přes celou Afriku zpět do Česka

Dlouho se tu nezdržela a po návratu se rozhodla znovu cestovat. Tentokrát zamířila do Spojených států, kde si v San Jose v Kalifornii založila cukrárnu specializovanou na perníčky. Když se stala maminkou dvou synů, chtěla se vrátit zpět do Evropy.

Zamířila do Švýcarska, kde studovala na International Professional School v Curychu. Netrvalo dlouho a Mirka opět přesídlila. Tentokrát do Francie, kde v roce 2002 studovala na Národní vysoké škole cukrářské Ecole Nationale Supérieure de Pâtisserie.

Úspěchy a ocenění

Mirce se za svůj život podařilo získat mnoho ocenění a na kontě má řadu úspěchů. Ten nejpodstatnější získala při studiích ve Francii, kde obdržela nejvyšší cukrářský titul Professeur en Sucre d'Art. V roce 2013 získala zlatou medaili v Basileji za karamelovou panenku, kterou věnovala své mamince. Další zlaté medaile obdržela ve Watrhu, Katovicích a Johannesburgu.

Měla možnost vytvořit dort pro nedávno zesnulého miláčka republiky Karla Gotta, což je opravdu velká pocta. Dále vytvářela dorty například pro herce Daniela Craiga, kancléřku Angelu Merkel nebo pro americkou političku Condoleezzu Rice.

Peče celá země

Nyní Mirka žije v Nizozemsku se syny Matějem a Clarkem. Pracuje na svých knihách a občas vyráží na světové soutěže. Velmi často a také ráda se vrací zpět do rodné České republiky.

Bylo jí nabídnuto podílet se na novém pořadu České televize Protože je pořad Peče celá země o pečení, Mirka nemohla odmítnout. Budeme ji tedy již brzy sledovat jako hlavní porotkyni v pořadu, který je pod licencí pořadu od BBC - The Great British Bake Off.

Na televizních obrazovkách startuje první díl už 4. ledna a rozhodně je na co se těšit. Nahlédněte do fotogalerie a podívejte se, jaká je Mirka úžasná cukrářka. Ale pozor, aby se vám nezačaly sbíhat sliny.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy