Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pavouci útočí! Brit málem přišel o nohu, když ho kousla černá vdova. Anglie se bojí jejich přemnožení

Ricki Whitmore zažil noční můru všech arachnofobiků.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie

Také patříte k těm, kterým se při pohledu na lezoucího osminohého členovce ježí chlupy na zádech? Pokud ano, rozhodně si nečtěte tento článek. Možná totiž budete mít strach ubytovat se ve Velké Británii.

Strach už má totiž i devětatřicetiletý dekoratér Ricki Whitmore, kterého při výzdobě školních prostor pokousal pavouk. Nebyl to ale nám známý „sekáč“ nebo „křižák“, nýbrž černá vdova. Rickimu se udělalo špatně a snažil se dostat co nejrychleji domů. Když mu ale ani po třech dnech v posteli nebylo lépe, rozhodl se navštívit lékaře.

Doktoři v nemocnici ihned poznali, co se děje. Museli mu otevřít nohu, aby mu odstranili jed z těla. Jeho stehno se kvůli jeho působení dvojnásobně zvětšilo. Ricki je po jejich ošetření v pořádku, aby ale mohl chodit, musí absolvovat půlroční rehabilitační kúru.

Ricki ale není jediným Britem, který byl napaden černou vdovou neboli snovačkou jedovatou. Britové se teď bojí o své životy.

Pokousán byl i dvaadvacetiletý fotbalista z Devonu, který musel být kvůli pavoučímu „útoku“ hospitalizován v nemocnici. „Byl jsem v agónii. Nikdy v životě jsem neměl takové bolesti jako tehdy. I teď to pořád cítím. V noci se mi špatně spí,“ uvedl.

Kromě designéra a fotbalisty byly po kousnutí ošetřeny ještě dvě osoby. Ty utrpěly kousnutí v jižním Londýně. William Fraser (14) doma v jeho pokoji a Alexander Giordano (39) taktéž doma.

„Myslím, že globální oteplování by mohlo vést ke zvýšení počtu pavoučí populace,“ obává se Greg Hitchock z Kent Wildlife Trust.

Související články

Další články