Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Patří psi k dětem? Na Klatovsku skočil vlčák do postýlky a prokousl miminku hlavu!

Patří psi k dětem? Na Klatovsku skočil vlčák do postýlky a prokousl miminku hlavu!
Zdroj: profimedia.cz
V Malé obci na Klatovsku zaútočil vlčák na několikaměsíční holčičku, která ležela v postýlce. Způsobil jí vážná zranění, lékaři mají podezření na poškození mozku.

Československý vlčák, tedy plemeno vzniklé křížením německého ovčáka a karpatského, způsobil o víkendu tragédii v mladé rodině z vesnice nedaleko Klatov. V nestřeženém okamžiku skočil do postýlky a kousl několikaměsíční holčičku do hlavy. Lékaři mají podezření na poškození mozku, i když zpočátku se případ jevil mnohem banálněji

Dítě mělo podle mluvčí krajské záchranné služby Lenky Ptáčkové hlubší ranku na hlavě a několik povrchových oděrek Později se ale v nemocnici stav holčičky rapidně zhoršil. Lékaři u ní zjistili nitrolební krvácení a musela okamžitě na operační sál.

Případ útoku psa na dítě není ani zdaleka ojedinělý, v tomto případě se však podle kynologa Petra Treppesche z Klubu chovatelů československého vlčáka, který se vyjádřil pro novinky.cz, nejednalo o úmysl dítě zabít nebo mu ublížit. „Vnímal ho spíše jako štěně a chtěl si s ním nějakým způsobem pohrávat tak, jak to dělávají dospělí psi s mláďaty. Pro československého vlčáka je takové chování přirozené, lidi bere jako smečku, ve které se snaží žít. Když viděl, že s dítětem všichni nějak manipulují, tak si myslel, že může také."

„Je to velká rodinná tragédie. Přistěhovali se k nám před dvěma lety. Koupili polorozpadlé stavení na samotě u lesa a opravují ho. Ta holčička se jim narodila nedávno. Kromě ní mají ještě dvě malé dcery,“ reagoval starosta pro novinky.cz.

Případem se začala zabývat policie.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy