Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Pašeračka heroinu Tereza H. v pákistánské věznici: Stará se o hadříky a bojí se, že bude tlustá!

+ Dalších 27 fotografií
Tereza H. (21) se pokusila 10. ledna letošního roku propašovat 9 kilo heroinu ve dvojitém dně svého kufru. To se jí však nepodařilo, protože byla na mezinárodním letišti v Pákistánu zadržena místními celníky. Od té doby čeká ve vazbě, která už jí byla dvakrát prodloužena. Zda je Tereza schopná vazební věznici přečkat bez újmy a jaké má vlastně vyhlídky, prozradil její právník Čaudhrím Džavád Zafar, se kterým přinesl rozhovor páteční tištěný Blesk.

Je jasné, že půvabná pašeračka i luxusní prostitutka v jedné osobě si na prostředí cely zvyká jen těžko, přesto její právník tvrdí, že k pobytu ve vězení zatím neměla mnoho výhrad Vadí jí ale, že musí vstávat v pět ráno, ale jako správná "modelka" chce vypadat pořád dobře. Je bezesporu ráda, že nemusí nosit žádný vězeňský mundúr. "Pákistánská vláda oblečení nedává. Každá žena má jiný vkus a jinou velikost, takže oblečení si obstarávají samy, případně si ho samy šijí. Tereza si na módu velmi potrpí, takže chodí ve věcech, co měla s sebou. K soudu jsem jí obstaral oblečení já," popsal Zafar pro Blesk

Tereza se ve vězení stravuje výhradně pákistánskými pokrmy, jelikož jinou možnost ani nemá To by jí ale problém dělat nemělo. Pákistán už přeci navštívila vícekrát, tak si zdejší stravu jistě oblíbila. Má však jiné strachy. "Tereza si na stravu nestěžovala, říkala jen, že obsahuje hodně chleba, takže kvůli tomu asi ztloustne," dodává její právník. To je to zásadní, co atraktivní blondýnu nyní trápí.

Jinými depresemi údajně netrpí a jazykovou bariéru nepociťuje. Svojí lámanou angličtinou se bez problému domluví s ostatními až dvaceti ženami, které s ní celu sdílejí.

Zafar tvrdí, že šance, že si Tereza odpyká svůj trest v České republice, je minimální. "Mezi ČR a Pákistánem neexistuje žádná dohoda o vydávání občanů k výkonu trestu ve vlasti." Kdy a jaký dostane obžalovaná trest, je zatím ve hvězdách. "Záleží, jak bude celé vyšetřování probíhat a kolik ještě zatknou lidí. V létě tu probíhá ramadán, takže neočekávám, že by výsledek padl před létem. Určitě se ale rozhodne v tomto roce," říká právník.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy