Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

Byli jsme na návštěvě v pražském podsvětí: Viděli jsme popelnici, kde byly šperky za statisíce i tajný dům prezidenta

No řekněte, přiblížili byste se k němu?
+ Dalších 6 fotografií
Sexuální služby, drogy, alkohol, vraždy. Věci, o kterých jste si mysleli, že se dějí jen v amerických thrillerech. Ale i takové věci se dějí v pražských ulicích, aniž byste to registrovali. Bývalý bezdomovec Karim vám na vlastní oči ukáže, kde a kdy se tyto věci v Praze dějí.

Pražské podsvětí. Spousta obyvatel Prahy ani neví, že Praha nějaké podsvětí má. Bývalý bezdomovec, narkoman a prostitut Karim vás tímto podsvětím provede za pomoci projektu Pragulic. Celá prohlídka je velice naučná. Karim se kvůli své image může zdát jako naprostý blázen, ale je to chytrý, uvědomělý a vzdělaný člověk.

Celá prohlídka začíná na Hlavním nádraží. Odchytne si vás tam chlapík, ke kterému by jste se nejraději nepřibližovali. Právě ten vás osloví a zapíše si vás do svého telefonu. Poté, co se shromáždí celá skupinka začíná pouť pražským podsvětím.

Karim nemá rád, když mu někdo skáče do řeči. Sice to neřekne, ale dá vám to tónem hlasu najevo. On je váš ochránce, váš pán, váš pastýř. Podává vám informace, které si ani nepředstavíte. Příběhy, ze kterých mrazí, jsou pro něj naprosto všední a tak je i podává. Po velkou část prohlídky, která trvá od půl osmé do brzkých ranních hodin, budete mít pant na zemi.

Dozvíte se spoustu věcí o místech, která v Praze denně navštěvujete nebo kolem nich jen procházíte. Kde dokážete sehnat drogy, alkohol, sexuální služby nejpestřejšího typu. Koloběh ulice a osud bezdomovců je velice krutý a na ulici nedokáže přežít nikdo, kdo nemá důvěru ostatních bezdomovců. Dokonce mezi nimi funguje jakási pošta prostřednictvím kontejnerů. Takzvaný „Interkontyshop“ – v překladu internacionální kontejner shop. Mnozí bezdomovci měli to štěstí a našli zde šaty, nábytek, šperky, telefony v hodnotě několika desítek tisíc.

Karim vás zavede také do café Louvre, kde se v minulém století v mezipatře prodávali malé holčičky jako sexuální zboží. Dnes je tam prestižní restaurace. Ve foyer této restaurace je mapa Prahy, na které vám váš průvodce ukáže oblasti, které jsou pod vlivem mafie. Ukáže vám také, kde se vaří prvotřídní drogy a dá vám návod, jak se k nim můžete dostat.

Sexuální služby. Moderní otroctví, ve kterém Karim nějakou dobu pracoval. Z koloběhu zlámaných rukou a žeber se dostal až „díky“ nakažení virem HIV. Kluby, ve kterých naleznete takovéto služby, jsou po celé Praze. Dokonce i leckterý český politik takový podnik navštíví. Pár vybraných politiků se dokonce nechává eskortovat společnicemi/spo­lečníky přímo z Hradu. Karim vypráví také otřesné historky o jednom z bývalých českých prezidentů, které ani nemůžeme citovat.

Mimo otřesné informace o dění na ulici se dozvíte celou škálu historických informací. Kde bydlel první prezident České Republiky ví snad každý. O dost méně lidí ví, odkud se do jeho oken koukala StB. Karim má Prahu zmáklou. Každou uličku zná dost dobře a na každé ulici vám řekne, kde by se vyspal, kam by si zašel pro jídlo a nebo kde by vykonal ranní hygienu s toaletou. Ještě aby ne, na ulici byl od 14ti let.

Prohlídka nemá za účel vás donutit, aby jste se v noci báli chodit například po Václavském náměstí. To je druhořadý pasivní efekt, který prohlídka má. Primárně chce Karim lidem ukázat, jak na ulici přežít, protože podle jeho slov se to může stát každému. Chce vám také ukázat, že není bezdomovec jako bezdomovec. Jeden vyplácí mafii tím, co si nakrade nebo vyžebrá, druhý jim dodává informace a ten třetí si žebrotou na Karlově mostě vydělá čtyři tisíce denně.

Za celou prohlídku ujdete krásných 10 kilometrů a dostanete náklad informací, se kterými se budete vyrovnávat ještě dlouho. Nikdy už se na pražské ulice nebudete dívat stejně.

Mohlo by vás zajímat

Další články