Petr K., otec osmileté Kláry a manžel šestatřicetileté Moniky, má podle egyptských lékařů černé svědomí a smrt jeho rodiny určitě nebude otrava jídlem, jak se původně předpokládalo.

Naopak, egyptská policie začíná pracovat s verzí, že to byla vražda, a pochybovačné oči se stáčejí hlavně na hlavu rodiny, na Petra. Hned poté, co našel dle svých slov dceru a manželku mrtvé, zachoval se dost podivně a namísto na recepci běžel klepat na sousedy, kteří teprve museli přivolat pracovníky hotelu.

Egyptský lékař, který ohledal obě těla, nyní tvrdí, že není možné, aby si Petr nevšiml, že jsou obě ženy mrtvé. Zejména tělo holčičky bylo pokroucené a zemřela v křečích. Manžel by tedy nemohl tvrdit, že se díval na televizi a myslel si, že obě spí, stav těla své dcery by totiž nemohl přehlédnout. Petr ale vypověděl, že si ničeho nevšiml a obě ženy nalezl mrtvé, až když si chtěl lehnout do postele. To je podle egyptského lékaře lež.

Petrovi ihned po podezření na otravu jídla vypumpovali žaludek, ale našli jen salát a limonádu. Podle svědků z hotelu se manžel na dovolené moc nepřejídal a jedl skromně, rodina navíc nevycházela z komplexu. On tedy jídlem rozhodně otráven nebyl, i když tvrdí, že jim všem bylo před tragédií hodně zle a chodili několikrát za den zvracet.

Je těžko uvěřitelné, že by si luxusní hotel Titanic Palace mohl dovolit někomu podat závadné jídlo, které by prošlo kontrolou v kuchyni. Ztráty na hostech a následně na tržbě by byly obrovské. Stále více se tedy odborníci přiklání k tomu, že obě ženy zemřely na otravu jedem a byla to úkladná vražda. Otci rodiny úřady zabavily pas a zůstává minimálně do 5. srpna na hotelu, dokud nebudou známy výsledky pitvy.

Ředitel hotelu Titanic Palace se včera v televizních novinách vyjádřil jako správný nestranný manažer ctící presumpci neviny a potvrdil, že k Petrovi K. se i nadále na hotelu chovají jako k hostovi, dostal na vlastní žádost jiný pokoj, přiletěl za ním psycholog placený pojišťovnou a těla jeho ženy a dcery jsou připravena k převozu.

V Karviné, ve městě, kde idylická rodina bydlela, jsou jejich přátelé zprávou o úmrtí zdrceni a nikdo nechce věřit tomu, že by situace mohla být jinak. Odborníci ale varovně zvedají prst. Lidská psýcha má v sobě mnohá temná zákoutí a není vyloučeno, že otec mord naplánoval, zaplatil rodině luxusní dovolenou, kde je otrávil, a doufal, že se vše svede na tzv. Faraonovu kletbu, tedy nemoci či otravy spojené s jídlem. Stačila by k tomu podle psychologů jen zvýšená míra žárlivosti. Pokud přátelé rodiny tvrdí, že Petr pro svou ženu chodil do práce a bez sebe nikam nešli, nemusela to být bezbřehá láska, ale obyčejná kontrola, která už zavání domácím násilím v podobě psychického nátlaku. Od toho je pak už jen krok k takovým strašlivým koncům.