Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Osud byl k Leontýnce z filmu Ať žijí duchové nemilosrdný: Neopětovaná láska a předčasná smrt

Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
smutný osud
Šla z role do role, dokonce i když dospěla, jenže osud byl k herečce Daně Vávrové (†41) dost nemilosrdný. Nejenže se dlouho trápila kvůli neopětované lásce kolegy z filmu Ať žijí duchové, ale její krátký život ukončila závažná nemoc. Do koho vlastně byla Leontýnka zamilovaná?

I když herečka a sestra moderátorky Hany Heřmánkové za svůj život natočila nespočet filmových rolí a prosadila se i v sousedním Německu, tak navždy pro všechny diváky bude tou roztomilou Leontýnkou, která tolik touží být člověkem.

Dokonce se během natáčení zamilovala do Dlouhého Jendy, kterého hrál v té době třináctiletý Jiří Procházka Jenže Dana u něj měla smůlu a byla z toho dost smutná. Byl její velkou první láskou.

„Danuška byla pěkná holka, ale na mě tehdy moc mladá. Bylo jí jedenáct a já už koukal po holkách, kterým rostla prsa. Trochu na mě kvůli tomu byla naštvaná…,“ svěřil se po víc než třiceti letech deníku Aha! dnešní majitel hudební agentury.

Nakonec se z toho oklepala a ve svých devatenácti letech si vzala německého kameramana Josepha Vilsmaiera, kterému porodila tři děti. S ním také zkoušela rozjet vlastní produkční agenturu a být režisérkou.

V tomto odvětví se jí už tolik nedařilo, ale jako herečka byla až do své smrti velmi žádaná. Bohužel, i když se prala ze všech sil, tak nakonec před deseti lety podlehla zákeřné rakovině a zemřela v pouhých jednačtyřiceti letech.

Nikdy ale na ni fanoušci nezapomenou, vždy to bude ta usměvavá holčička, dcera rytíře Viléma Brtníka z Brtníku…

Související články

Další články