Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Osud byl k Leontýnce z filmu Ať žijí duchové nemilosrdný: Neopětovaná láska a předčasná smrt

Osud byl k Leontýnce z filmu Ať žijí duchové nemilosrdný: Neopětovaná láska a předčasná smrt
Zdroj: profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
smutný osud
Šla z role do role, dokonce i když dospěla, jenže osud byl k herečce Daně Vávrové (†41) dost nemilosrdný. Nejenže se dlouho trápila kvůli neopětované lásce kolegy z filmu Ať žijí duchové, ale její krátký život ukončila závažná nemoc. Do koho vlastně byla Leontýnka zamilovaná?

I když herečka a sestra moderátorky Hany Heřmánkové (58) za svůj život natočila nespočet filmových rolí a prosadila se i v sousedním Německu, tak navždy pro všechny diváky bude tou roztomilou Leontýnkou, která tolik touží být člověkem.

Dokonce se během natáčení zamilovala do Dlouhého Jendy, kterého hrál v té době třináctiletý Jiří Procházka (56). Jenže Dana u něj měla smůlu a byla z toho dost smutná. Byl její velkou první láskou.

"Danuška byla pěkná holka, ale na mě tehdy moc mladá. Bylo jí jedenáct a já už koukal po holkách, kterým rostla prsa. Trochu na mě kvůli tomu byla naštvaná…," svěřil se po víc než třiceti letech deníku Aha! dnešní majitel hudební agentury.

Nakonec se z toho oklepala a ve svých devatenácti letech si vzala německého kameramana Josepha Vilsmaiera, kterému porodila tři děti. S ním také zkoušela rozjet vlastní produkční agenturu a být režisérkou.

V tomto odvětví se jí už tolik nedařilo, ale jako herečka byla až do své smrti velmi žádaná. Bohužel, i když se prala ze všech sil, tak nakonec před dvanácti lety podlehla zákeřné rakovině a zemřela v pouhých jednačtyřiceti letech.

Nikdy ale na ni fanoušci nezapomenou, vždy to bude ta usměvavá holčička, dcera rytíře Viléma Brtníka z Brtníku…

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy