V premiérové Výměně manželek jsme viděli zdravotní sestru Katku (26), jejího partnera Davida (30) a dcery Julii (2) a Rozárku (1). Na druhé straně jsme se zase seznámili s punkerskou rodinou Katky (22), jejího přítele Erika (22) a dcery Emmy (1). Tato výměna byla zase opravdu výjimečná.

Nebyla nouze o drsné hádky, výčitky a intriky. Pláč byl také na denním pořádku. Velkou zkouškou si prošla punkerka Katka, která tak tak vydržela s dominantním Davidem, který se na ní pořád snažil hledat chyby, které by Katce mohl vytknout. Došlo to až tak daleko, že jí zakázal starat se o děti.

Neustále se hádali, a když měla velet Katka, David jí v ničem nevyhověl a nepřijal ani jednu její námitku. Chtěl pořád velet a mít všechno pod kontrolou. Na Katku i děti neustále řval a malá Julinka, které nejsou ani dva roky, tak pořád plakala. Podle Katky je David magor a měl by se jít léčit.

V druhé rodině Erika je situace o něco klidnější. I přes to má zdravotní sestřička Katka co dělat, aby pochopila návyky v její náhradní rodině. Katka s Erikem se hádají kvůli jeho bratrovi. Katka totiž nechápe, že se může promenádovat po jejich bytě jen tak.

Oba páry se na sebe navzájem těšily, takže výměna splnila svůj účel. A také diváky čekalo jedno velké překvapení. A ne jen diváky, ale hlavně Katku punkerku.

Na konci pořadu si obvykle partneři vyříkávají z očí do očí vše, co jim během pořadu vadilo a na co v průběhu něj přišli. Často se také pohádají a rozejdou nebo se výměnou nic nezmění. Tentokrát ale přišla na řadu žádost o ruku. Erik požádal o ruku Katku a ta řekla ano!

„Vezmi si mě za manžela, prstýnek už máš,“ řekl Erik Katce. „Ano, vezmu si tě, a ráda,“ řekla Katka. Po tom, co si prý prožila v náhradní rodině, už nikdy nechce nikoho jiného. Tak tato Výměna manželek skončila nakonec happyendem.