Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Oslavy bez Miloše! Zeman vyklidil pozice a 17. listopad přežije v Lánech

Zeman ukazuje, jaký malý krůček před rokem zbýval k obrovskému maléru.
Zdroj: profimedia.cz
Moudrý vladař usoudil, že veřejnost mu v poslední době příliš nefandí, a rozhodl se, že nebude provokovat v Praze. Vyklidil pozice a 17. listopad prožije (a také přežije) na zámku v Lánech. Je to jedno z nejlepších rozhodnutí Miloše Zemana od uvedení do úřadu.

Veřejnost si dnes připomíná historické události spojené se 17. listopadem. V roce 1939 proti studentům vysokých škol zakročili nacisté, o 50 let později proti vlastím lidem šla odporná komunistická diktatura.

Praze jsou naplánovány desítky demonstrací a pietních shromáždění. Do ulic vyrazí Horáčkové, Kocábové a zřejmě i Kalouskové. Ti všichni před fotografy a televizní kamerou půjdou zapálit svíčku, aby ukázali, že i oni bojovali za svobodu a demokracii.

Letos v ulicích Prahy neuvidíme prezidenta Zemana (72). Po loňských událostech, kdy si část veřejnosti na něm vylila frustraci, se hlava státu rozhodla, že dnešní den přečká na zámku v Lánech.

Někteří členové pražské kavárny to považují za srabáctví. Zeman ale zřejmě chápe, že tento svátek není o něm a není to vhodné místo pro hradní exhibice. Moudře tak vyklidil veřejný prostor a bude tiše čekat, až to přejde.

Vzpomínkové akce by se totiž se Zemanem v Praze mohly zvrtnout ve velký politický protest. A to je něco, co si Hrad rozhodně nepřeje, i když jinak Jiří Ovčáček na Facebooku hrdinsky šavluje ostrými frázemi. Jenže ulice není Facebook, a tak bude asi dobře, že jeden den zůstane schovaný i Ovčáček.

Související články

Další články