Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Ošetřovatelé v dánské zoo zabili zvířecí mládě a nechali ho před dětmi sežrat lvem. Jaké k tomu měli důvody?

Ošetřovatelé v dánské zoo zabili zvířecí mládě a nechali ho před dětmi sežrat lvem. Jaké k tomu měli důvody?
Zdroj: Profimedia.cz

Dánsko je poslední dobou v kurzu. V Praze jsou všichni nadšení z příjezdu žíznivých dánských puberťáků, kteří tady hodlají celý týden propít a pak poblít a zdemolovat další hotely, svět zase řeší přístup dánské zoo ke svým zvířecím svěřencům.

Zoologická zahrada v Kodani pistolí na porážku zvířat zabila žirafího chlapečka Mariuse, který se těšil plné síle. Jejich důvody jsou pro laika těžko pochopitelné, ale tento postup jim doporučila Evropská asociace zoologických zahrad, protože kodaňské zoo chová příliš mnoho žiraf s podobnými geny a to se vylučuje s rozmnožovacím programem. Sameček Marius byl tedy neužitečný a nemohl by být spářen a zařazen do rozmnožovacího programu.

Kodaňské zoo navíc tvrdí, že pro samečka nemělo ani místo, přestože Wildlife Park v britském Yorkshiru oznámil, že pro Mariuse nabízel chovné místo, stejně tak ho chtěla odkoupit jedna milionářka z Beverly Hills. Návrat Mariuse do africké divočiny by podle odborníků neměl naději na úspěch. Zoo se nakonec rozhodlo vyřešit problém s mládětem, které by se vlastně křížilo se svými příbuznými, po svém.

Petici proti zabití samečka podepsalo více než 30 tisíc lidí a přístup zoo rozpoutal divokou debatu, protože podle dánského tisku takto utratí kodaňské zoo až třicet zvířat ročně včetně medvědů, tygrů a zeber.

Ošetřovatelé zoo pak tělo Mariuse rozporcovali a hodili lvům na krmení, u čehož byly přítomny i děti, pro něž byla připravena i přednáška. Zoo vydalo doporučení, aby rodiče sami zvážili, co mají jejich děti vidět, ale podle vedení zoo je toto zase výchovný přístup a simuluje to situaci v divočině.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy