Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Opravdu pravda a láska vítězí? Janoušek už se do basy asi nevrátí!

Zdroj: Profimedia
Na jaře roku 2012 lobbista Roman Janoušek srazil ženu a bez pomoci ujel. Byl za to odsouzen na 4,5 roku ve vězení. Odpykal si 16 měsíců a pak si začal stěžovat na zdravotní komplikace spojené s operací hlavy. Krajský soud mu tedy přerušil výkon trestu. A jak to vypadá, Janoušek se jen tak zpátky do vězení nechystá.

25. listopadu ho měl čekat návrat za mříže, ale Janoušek opět požádal o odklad. Zdá se, že vzhledem k nelepšícímu se zdravotnímu stavu ve výkonu trestu pokračovat nebude.

„Pokud byl odsouzenému Romanu Janouškovi výkon trestu odnětí svobody přerušen již celkově na dobu jednoho a tři čtvrtě roku, během které nedošlo ke zlepšení jeho zdravotního stavu natolik, aby byl schopen výkonu trestu, není podle názoru soudu namístě rozhodovat o dalším přerušení výkonu trestu odnětí svobody,“ říká se v rozhodnutí, ze kterého citovala ČT.

„Soud má za to, že prognóza jeho zdravotního stavu nepředpokládá zlepšení natolik, aby odsouzený mohl v dohledné době být schopen vykonat zbytek uloženého trestu odnětí svobody, jehož výkon byl v minulosti opakovaně přerušen,“ říká se v pokračování rozhodnutí.

Související články

Další články