Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Ondřej Vetchý se vrací na plátna kin jako Kmotr, vzpomeňte na 6 jeho nejlepších rolí: Která se vám líbila nejvíc?

Vetchý je jedním z nejvytíženějších herců současnosti.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Je ho všude dost, a přesto pořád málo. Ačkoliv je Ondřej Vetchý (51) jedním z nejobsazova­nějších herců současnosti, ne-li vůbec, bere i role, kde se třeba jenom mihne. Určitě ne proto, že by neměl na chleba, ale z toho důvodu, že jeho přítomnost vždycky osvěží každý film.

Dokáže zahrát tragické i komediální role, udělat ze sebe troubu i grázla, nevede se mu jen u filmu, ale i v divadle. Vetchému sudičky naložily talent plnými hrstmi a už 30 let se bez něj česká kinematografie nedokáže obejít.

V těchto dnech exceluje v kinech coby František Mrázek ve filmu Příběh kmotra, ale přestože kritiky na samotné dílo nejsou jednotné, na jednom se všichni musí shodnout. Vetchý zase vydal ze sebe to nejlepší, co mohl. Ostatně jako vždy. Kdybychom zde měli vypsat všechny jeho skvělé role, četli byste to měsíc, tak vybereme aspoň šest. A pokud jsme se netrefili do vašeho vkusu, napište nám do komentářů, kde se vám Ondřej líbí nejvíc.

1. Okresní přebor

Excelentní ve filmu i v seriálu a za film konečně dostal i Českého lva jako herec v hlavní roli. Jako Jirka Luňák, cholerický fotbalový nadšenec, lehce natvrdlý a hrubě tesaný buran, je tohle jeho asi nejlepší role. Vetchý tady hraje jak o život, skoro až existuje převtělený do své postavy.

2. Příběh kmotra

Novinka, která právě běží v kinech. Ondřej dostal hlavní roli Františka Mrázka, kontroverzního podnikatele, bývalého veksláka, kterého zabila jedna přesně mířená kulka nájemného vraha. Kritiky na film jsou vedlejší, jde o to, že Vetchý je ve formě, jde z něj trochu strach.

3. Černí baroni

Je jeho vojín Kefalín hlavní rolí, nebo není? Komedie o Pomocných technických praporech Československé lidové armády je nesmrtelná stejně jako Vetchého role asistenta režie z Barrandova, toho času v hodnosti vojína PTP a ve stavu nemocných, z jehož pohledu je film víceméně vyprávěn. Vyniká zde Ondřejova komediálnost.

4. S čerty nejsou žerty

Stejně jako v nejlepší české pohádce o čertovi s hodností vraníka, co byl degradován na vlka. Vetchý tu sekunduje Vladimírovi Dlouhému, ale jeho etudy v hospodě nebo v knížecí armádě jsou ozdobou filmu.

5. Tmavomodrý svět

Český lev za hlavní roli pilota Františka Slámy tady Ondřejovi utekl, ale že Vetchý zvládne levou zadní dramatické vážné role tady potvrzuje levou zadní.

6. Básníci

Provází je téměř celé jako vedlejší postava Karabce, medika, co se později stal zaměstnancem autobazaru. Přestože se vzhledem k jeho hlavním rolím v Básnících jen „míhá“, jeho rolička je vždycky skvělý ironický výstup uvědomělého Štěpána Šafránka.

Související články

Další články