Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Okamura se dere do sněmovny! Dostane se nakonec i do vlády?

Tomio Okamura má vysoké cíle.
Předvolební průzkum společnosti Median musí potěšit SPD Tomia Okamury, strana by dostala 6 % hlasů. Komunisté lehce ztrácí, vedení v průzkumech jasně drží Babišovo ANO.

Výzkum společnosti Median probíhal osobním dotazováním v domácnostech v období 26. července až 23. srpna 2017. Tehdy ještě v médiích nebylo psáno o žádosti o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Je tedy možné, že v dalším průzkumu hnutí ANO lehce ztratí.

Zatím ale Babišovo hnutí s přehledem v preferencích vede. Volilo by ho 26,5 % voličů. Na druhém místě se s velkým odstupem drží ČSSD, té by dalo hlas jen 14,5 procenta voličů. Na třetím místě se drží komunisté, hlas by jim dalo 13 procent voličů.

Pro ODS se rozhodlo 10 procent volič, za nimi je TOP 09 – pro topkaře by nyní hlasovalo 9 procent voličů. S dalším odstupem jsou lidovci – pro ty je nyní rozhodnuto 6,5 % voličů. Pak už je Okamurova SPD se 6 procenty.

I když zisk 6 procent se nyní nezdá výrazným, po volbách může být všechno jinak. Okamura (ale i komunisté) by mohli s vítěznou stranou vytvořit zajímavý koaliční potenciál.

Piráti, STAN i Zelení jsou podle tohoto průzkumu pod hranicí volitelnosti. Piráti i STAN mají 3,5 procent, Zelení jen 2 procenta.

Mohlo by vás zajímat

Další články