Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Odhalení roku? Hackeři přinesli důkaz, že Islámský stát točí popravy v profesionál­ním studiu

Je Islámský stát jen výtvorem tajných služeb? Je to velká konspirační hra? Jsou vrazi z Islámského státu skuteční džihádisté? Nebo jen najatí herci? Tohle video údajně získali hackeři. Ukazuje něco, o čem se už dávno potichu mluví. O co jde?

Už jsme tu jednou psali, že s Islámským státem je to „voľaké čudné“. Kluci z Islámského státu vraždí úplně jinak, že jsme to viděli u kavkazských teroristických skupin a nebo u odnoží al-Káidy.

Něco tu nehraje. Ta videa totiž nevznikají někde v poušti. Vznikají v profesionálních studiích. Jako kdyby je točili v barrandovských ateliérech a nebo někde v Hollywoodu. Tohle není legrace, tohle totiž svědčí o tom, že nemusí jít o přesvědčené džihádisty, ale jen o někoho, kdo si na ně hraje.

Ruští hackeři ze skupiny Kyberberkut zveřejnili video, které údajně ukradli blízkému spolupracovníkovi amerického senátora Johna McCaina (ano, McCain je ten pán, který je na kultovní fotce s vůdcem Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádím).

„Milý senátore McCaine! Radíme vám, abyste při své příští zahraniční cestě (a obzvláště pokud pojedete na Ukrajinu) nechal doma důvěrné materiály. Na jednom elektronickém zařízení vašeho kolegy jsme našli leccos zajímavého. Něco jsme se rozhodli zveřejnit,“ píšou lidi ze skupiny Kyberberkut.

Nicméně už existuje i vysvětlení, že to video není pravé. Že prý jsou to jen uniklé záběry z nějakého filmu, který bude mapovat vznik a působení Islámského státu.

Čemu věříte vy? Myslíte si, že Islámský stát je dílem džihádistů? Nebo že je to hra zpravodajských služeb? Nebo oboje? Že je to projekt tajných služeb, do kterého s ochotou naskočili radikální islamisté? Napište nám svůj názor do diskuze.

Mohlo by vás zajímat

Další články